OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Zimní duatlon v Hlinsku osvěžili šampioni ze Sibiře, vyhráli Erbenová a Andrejev

Původně zimní závod Českého poháru v triatlonu v Hlinsku se kvůli nedostatku sněhu uskutečnil jako duatlon. Triumfovali Rus Pavel Andrejev, mistr Evropy a Helena Erbenová, evropská vicemistryně v zimním triatlonu. Závod si maximálně užil Pavel Jindra, který statečně bojoval s dvojicí sibiřských profesionálů z Krasnojarsku, kteří na nedávném mistrovství Evropy v Estonsku obsadili první dvě místa.

Jindra a Andrejev

V Hlinsku se závodilo na tratích 5 km běhu, 13 km na kole a 2,5 km běhu. Jindra zaostal za Pavlem Andrejevem o dvacet vteřin, což byl pro nejlepšího Čecha lichotivý odstup, protože na ME v Tartu, kde nechyběla lyžařská část, zaostal na desátém místě o 94 vteřin.

„Škoda, že nebyl sníh,“ litoval Jindra. „Sešla se tu nebývalá konkurence výborných Rusů z mistrovství Evropy v čele s Andrejevem. Původně jsem nechtěl nastoupit, pokoušela se o mě chřipka, ale když jsem se dozvěděl, že tu budou, musel jsem nastoupit. Byla to výzva,“ vykládal desátý muž z individuálního závodu na ME a držitel bronzu ze smíšené štafety.

Jindra

Skupina Rusů patří mezi profesionály v zimním triatlonu. Z Estonska zamířili do Čech a ve Vimperku rozbalili svůj tábor. „Teď budou startovat na mistrovství Slovenska a pak ve Vimperku, kde se pojede Evropský pohár. Odtud zamíří do Itálie na MS,“ pokračoval Jindra.

„V Hlinsku to byla perfektní možnost, jak se s nimi porovnat. V Česku obvykle nemám rovnocenné soupeře. Nejdřív mi oba utekli, já si je pak dojel na kole a ve druhém běhu mi Andrejev utekl. Oni jsou výborní běžci, a to i na lyžích. To že jsem dnes jednoho z nich porazil, považuji za fantastický úspěch,“ dodal.

Erbenová

To Helena Erbenová s ruskou soupeřkou přímo nebojovala, Olgu Parsiněnkovou porazila i druhá v cíli Šárka Grabmüllerová. „Pro mě to byl spíš úsměvný závod. Ani mi nevadila absence běžek, ale tady se bojovalo hlavně s blátem a zimou, což je pro mě to nejhorší,“ povídala bývalá lyžařka, které vyhovoval společný start. „Já mám tyhle závody s muži raději, protože nekoukám, kde jsou soupeřky a raději se držím za nějakým chlapem. Když jsem protrpěla bahno na kole, tak závěrečný běh mi sedl,“ uzavřela Erbenová.

Výsledky: ČP v zimním triatlonu, Hlinsko (běh: 5 km - horské kolo: 13 km - běh: 2,5 km)
Muži:
1. Pavel Andrejev (Rus./Krasojarsk) 1:03:24, 2. Pavel Jindra (Labe Tri Klub) 1:03:44, 3. Jevgenij Krylov (Rus./Krasojarsk) 1:04:12, 4. Libor Erben (Eleven Test Team) 1:04:44, 5. Filip Adel (Botas Inkospor Team) 1:06:44, 6. Bronislav Majer (SK Prima Polička) 1:08:05, 7. David Janda (Bike Gallery) 1:08:23, 8. Matúš Jurečka (T.A.T. Martin) 1:08:22.

Ženy: 1. Helena Erbenová (Bižuterie Jablonec) 1:10:51, 2. Šárka Grabmüllerová (B a H Triatlon České Budějovice) 1:17:01, 3. Olga Parsiněnková (Rus./Krasojarsk) 1:22:05.

Jindra

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.