OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Závodní stroje na Classic Show Brno

Brno má u nás v oblasti motoristických akcí a závodů významné postavení. Při letošní Classic Show bude možno na několika stáncích spatřit závodní unikáty jak historické, tak jeden úplně nový s ještě vonící barvou.

Clasic show

Formule 3 Drak I byla postavena na přelomu let 1963/64. Konstruktérem podvozku a jezdcem byl Otto Buchberger, o ladění motoru Wartburg se postaral Karel Jaroš, kotoučové brzdy byly zkonstruovány Juliem Kubínským, líbivou karoserii navrhl arch. Vladimír Valenta. Tento vůz je jedním z pětice závodních vozů F3, postavených skupinou brněnských závodníků – Vl. Valenta, Alois Gbelec, Otto Buchberger, V. Chelík a Josef Brázda. Vystavena bude i Bugatti 37 z roku 1926, která dosáhla mnoha významných vítězství. Automobil pohání řadový čtyřválec s obsahem 1496 cm³ o výkonu 60 až 90 koní a dosahuje maximální rychlosti okolo 150 km/h.

 Clasic Show

Z motocyklů uvidíte ČZ Walter 250 model 850 z roku 1953 a Rickman-Metisse AJS 350 typ 7R z roku 1966, na kterém několikrát zvítězil v maďarském šampionátu György Kurucz.

Automotodrom Brno letos slaví 50. závod mistrovství světa motocyklů a k vidění bude horká novinka – Honda RC213V-RS týmu AB Motoracing pro sezónu 2015. Stánek doplní panely mapující historii motocyklových závodů na Masarykově okruhu.

abaja

Škoda Muzeum představí závodní automobil Škoda Supersport s  doutníkovou karoserií, který je součástí sbírky Škoda Muzea od roku 2007, byl po náročné renovaci dokončen vloni. Tento typ s motorem se speciální V-hlavou a kompresorem byl svého času s hodnotou 197,7 km/h nejrychlejším československým vozem.

V zadní části haly bude prostor pro fotografie Viléma Heckela a hned vedle se představí i další fotografové s motivy závodů – Robert Sobčák a Richard Hryciow. Plocha bude doplněna o exponáty připomínající loňskou akci Brno Grand Prix Revival.

Zajímavý bude i stánek Penrite Classic Cupu. U zrodu této akce bylo několik majitelů starých sportovních aut, kteří své miláčky neměli kde pořádně prohnat. V České republice sice existují rallye historiků a závody historiků do vrchu, ale chybí možnost vzít své klasické auto na závodní okruh. Snažení nabralo obrátky a v tomto roce se plánují akce v menším měřítku, v letech příštích se pořadatelé chystají požádat akce velmi razantně.

 bugatti

Classic Show Brno je veletrh služeb kolem historických vozidel. Návštěvníci se seznámí s klasickými řemesly a technologiemi používanými při opravách a restaurování historických vozidel. Kromě prakticky zaměřených stánků na motocykly a automobily bude součástí výstavy bohatý doprovodný program s expozicemi umělců, přehlídkami módních doplňků nebo nabídkou literatury. Přijďte se přesvědčit a potěšit oko krásným řemeslem, nebo se jen zastavte a povykládejte s přáteli.

Veletrh proběhne od 20. do 22. března 2015 v Richard Adam Gallery na adrese Ve Vaňkovce 2, Brno, v těsné blízkosti obchodního centra Vaňkovka.

TZ a foto: Atelier Kupka s.r.o. - Motoristická agentura - www.ClassicShow.cz 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.