OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Brněnský jezdec Záruba dojel na Nürburgringu druhý

Talentovaný brněnský jezdec Josef Záruba obsadil druhé místo v závěrečném závodě Severního Evropského Poháru (NEC) formule Renault 2000. Na vítězného Švéda Gustava Malju měl v cíli ztrátu pouhých 1,491 sekundy. Osmnáctiletý Záruba má za sebou první ostrou závodní sezonu a právě na Nürburgringu se mu podařilo poprvé v kariéře zajet v kvalifikaci  pole position.

"Před sezonou jsme na této trati testovali, Záruba si na ní věřil. Potvrdil svůj velký talent, příští sezonu chceme v tomto seriálu pokračovat," uvedl jezdcův manažer Jiří Mičánek junior. 

formule

Zárubu po startu předstihl Švéd Malja. "V nájezdu do první zatáčky se dostal na první místo. Vzal jsem si k srdci pokyn mého manažera Mičánka, který mi řekl, abych se díval hlavně dopředu a ne do zpětných zrcátek. Vyplatilo se to, neboť jsem dosáhl na své první umístění na stupních vítězů," popsal svoje zážitky Záruba, který bodoval v jedenácti závodech sedmidílného seriálu a v konečném účtování obsadil 16. místo. Celkovým vítězem se stal sedmnáctiletý Brit Ben Barnicoat.

Jiří Pošvář

přilba Záruba

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.