OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Z nevydařené Belgie se Enge přesunul do Chorvatska

Tomáš Enge absolvoval o uplynulém víkendu závod Blancpain Sprint Series s ruským jezdcem Romanem Rusinovem. Maximem bylo pro posádku deváté místo v hlavním nedělním závodě. Již tento týden pojede liberecký závodník další závod v italské Monze.
Víkend v Zolderu určitě nepatřil k těm nejlepším. Bohužel můj kolega Roman Rusonov neměl svůj víkend, což se samozřejmě podepsalo na výsledcích,“začal na úvod Enge.

Enge

Při předešlém závodě v portugalském Algarve Tomáš Enge bojoval s Rusinovem o stupně vítězů, když skončil těsně pod nimi na čtvrtém místě. Ovšem tak jako na jihu Evropy i v Belgii to bylo hodně těsné.

„Startovní pole bylo hodně vyrovnané a já zajel v kvalifikaci až sedmý nejrychlejší čas. V kvalifikačním závodě to ale nebylo špatné, když jsem naše oranžové Lambo předával kolegovi na pátém místě. Bohužel Romana předjeli asi čtyři jezdci po odjezdu z pit lane a ten se s tím nedokázal srovnat, když ztratil následně další pozice,“ řekl Tomáš Enge, který v cíli obsadil s Rusinovem třinácté místo.

Enge

„V hlavním závodě to bylo lepší, když jsem auto dostal na devátém místě a dotáhl se během svého stintu na skupinku bojující o čtvrtou příčku. V Zolderu se ale hodně špatně předjíždí a nezbývalo již mnoho času, takže jsme závod na devátém místě také dokončili,“uvedl Enge.

Tomáše Engeho čeká o následujícím víkendu závod v jeho sedmém šampionátu letošní sezóny, a to italský šampionát vozů GT na okruhu v Monze. Zde pojede se speciálem Camaro GT3 a šampiónem Euro V8 Series Francescem Sinim. „Před víkendem testujeme na chorvatském okruhu v Grobniku a Francesco nás přesvědčil, že se nestal šampiónem jen tak náhodou. Budu mít vedle sebe opravdu silného parťáka a určitě máme na stupně vítězů,“ uvedl před nadcházejícím víkendem český jezdec.


TZ: www.tomasengeracing.cz

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.