OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Pilot Red Bullu Sebastian Vettel pokračuje v perfektně rozjetém víkendu. Čas 1:25.283 mu stačil k zisku pětatřicáté pole position kariéry (a páté v této sezoně). Vettel byl první na konci všech jízd, které se v dosavadním průběhu víkendu na okruhu Buddh odjely.

Indická trať není přes rok příliš často využívaná, proto se vlastnosti jejího povrchu postupně vyvíjí. Vettelův čas v kvalifikaci byl o více než dvě sekundy rychlejší než jeho maximum z prvního tréninku. I z tohoto důvodu většina pilotů s výjezdem na trať vyčkávala až na poslední okamžiky dané části kvalifikace. V první a druhé části kvalifikace si až do odmávání šachovnicovou vlajkou nikdo nemohl být jist, že postupuje. Časy se často zrychlovaly naprosto bez varování.

Jako vždy týmy v Q1 nejprve sáhly po tvrdých pneumatikách. Pouze HRT už od počátku jezdilo na měkké směsi. Přední stáje měly v úmyslu postoupit do druhé části s využitím pouze jedné sady tvrdých pneu. Mnoho jezdců ke konci první dvacetiminutovky přezulo na měkkou směs. Neučinili tak pouze piloti Ferrari, Red Bullu, McLarenu a Kimi Räikkönen.

Všech 17 jezdců, kteří nastoupili do Q2, zvolilo měkkou směs. Nejlepší časy se ovšem opět zajížděly až na konci. Teplota vzduchu v tu dobu dosahovala už 30°C. Někteří jezdci využívali aerodynamického pytle vznikajícího při jízdě za jinými vozy. Na rovinkách díky tomu dosahovali vyšších maximálních rychlostí.

Posledních deset minut se odehrálo čistě na měkkých pneumatikách P Zero Žlutá. Výjimku tvořilo jen jedno neměřené kolo Nica Rosberga na tvrdých pneu. Vettel ve svém prvním pokusu udělal menší chybu, ve druhém ale vše napravil a stejně jako před rokem si připsal pole position. Druhé místo Marka Webbera Red Bullu zajistilo třetí kvalifikační double v řadě. Rosberg byl jediným pilotem, který si ve třetí části kvalifikace nepřipsal žádný čas. Velká cena Indie je teprve třetím závodem v sezoně, ve kterém nebyly po kvalifikaci aplikovány žádné penalizace.

GP Indie F1

ŠÉF MOTORSPORTU PIRELLI

Paul Hembery: „Po zhlédnutí velice zajímavé kvalifikace můžeme odhadovat závodní strategie. Evoluce trati hrála velkou roli. Míra opotřebování obou směsí vypadá velice dobře. Tvrdé i měkké gumy se chovají velmi konzistentně. Očekáváme tedy, že většina týmů vsadí na jedinou zastávku v boxech. V závislosti na voze může být měkká pneumatika až o sekundu rychlejší než tvrdá. Nalezení správné vyváženosti mezi oběma směsmi bude v Indii klíčové. Rychlost je tu samozřejmě důležitá, stejně vážnou roli ale bude hrát strategie. To je ostatně fakt, který nás provází celou sezonu.“

F1 Red Bull

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.