OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Vrchařská sezóna 2017 odstartovala v Rakousku

Seriál Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu odstartoval tentokrát až ke konci dubna na už tradiční trati Rechberg Rennen v rakouském Tulwitzu.
Jezdci se cestou na závodiště museli poprat s napadaným sněhem, v místě konání závodu už naštěstí sníh neležel a sobotní tréninkové jízdy tak proběhly za studeného počasí a větru jako plnohotnotná příprava na závodní den.

130RS

Tým MICHL MOTORSPORT v prvním závodě sezóny postavil na start hned tři stroje - a dva z nich startovaly v historickém Mistrovství Evropy.
Oblíbená Škoda 130 RS s Josefem Michlem za volantem bohužel studené počasí snášela špatně a do cíle závodu nakonec po problémech s mazáním motoru nedorazila.
Formule Easter MTX 1-03 pilotovaná Ondřejem Chytilem se se zimou vyrovnala lépe. Ondra, který na trati musel předjíždět i výrazně pomaleji jedoucí soupeře, těsně zvítězil ve své kategorii 5 nakonec o pouhé dvě setiny - a to nad největším konkurentem Petrem Tykalem se stejným vozem.

Dan Michl opět do evropského mistrovského klání nastoupil s Lotusem Elise postaveném pro skupinu E2SH. Elise má v letošním roce vylepšenou aerodynamiku, řízení a brzdy, ale největší novinkou zde byly nové pneumatiky Dunlop, na kterých Dan jezdil už ke konci loňské sezóny, ale v Rechbergu na nich ještě nestartoval. Na předsezónním studeném testování, které proběhlo na šternberské trati Ecce Homo, se týmu podařilo auto nastavit pro rechberské podmínky dobře - nejviditelnějším důkazem bylo zlepšení času o neuvěřitelných 8 sekund a vítězství nad nakonec druhým Vladimírem Vitverem (Audi TT-R DTM) a třetím Markem Rybníčkem (Ford Fiesta WRC EVO) - ve skupině E2SH tak byly kompletně české stupně vítězů.

Po prvním závodě sezóny tedy tým MICHL MOTORSPORT odjížděl domů většinově úspěšně a s velkou motivací do dalších závodů.

Michl

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.