OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Triatlonistka Vodičková letos v Česku nejspíš závodit nebude, ale teď se těší na start Světové série

Česká reprezentantka Radka Vodičková se o víkendu postaví na start úvodního závodu Světové triatlonové série v Aucklandu na Novém Zélandu. Na závod se těší, ale dobře ví, že do vrcholné formy má ještě daleko. I proto by byla ráda, kdyby dokončila nejhůře na 23. místě.

VodičkováV Aucklandu se bude závodit na olympijských tratích, tedy 1500 metrů plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu. A Vodičková očekává náročný závod. „Sice se těším, ale vím, že to bude hodně těžké. Na druhou stranu ale nejspíš také hodně zajímavé,“ řekla česká reprezentantka.

Světová triatlonová série má osm zastávek. Po Aucklandu se elitní světoví triatleti představí v San Diegu, Jokohamě, Madridu, Kitzbühelu, Hamburku, Stockholmu a Londýně. A Vodičková plánuje absolvovat alespoň čtyři závody.

„Ráda bych startovala alespoň na čtyřech závodech. O celkovém umístění ale nijak nepřemýšlím. Sezona se teprve rozbíhá a k vrcholům i k vrcholné formě mám ještě daleko, takže moc velká očekávání v Aucklandu nemám. Ráda bych dokončila alespoň na 23. místě, což je pozice, na které jsem do závodu nasazena. Výhoda je, že v poolympijské sezoně není o starty ve WTS roztahané po celém světě a téměř neoplývající podporou účasti ze strany ITU až tak velký zájem,“ vysvětlila Vodičková.

Dvacátá žena z olympiády v Londýně se na sezonu připravovala v zámoří a zatím je celkem spokojená. „Příprava probíhá vcelku zdárně. Závodů jsem už absolvovala několik. Dokonce jsem si tréninkově „střihla“ i původně neplánovaný, ale po dohodě s novými sponzory zařazený, halfironman v Kalifornii,“ prozradila Vodičková, kterou v letošní sezoně nejspíš na žádném domácím závodě neuvidíme.

„Sezona by se měla hodně podobat předchozím. Novinkou je snad jedině podpis několika závodů série Revolution3, která z části nahradí série LifeTime Fitness nebo 5150. Na závodění doma v Česku to vzhledem k tomu, jak je nastaven Český pohár, moc nevypadá. Ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy,“ uzavřela česká triatletka.

Přidat komentář

dvě na druhou

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.