OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Vladimír Vitver a Martin Šípek se zůčastnili FIA - EUROPEN HILL CLIMB Championship v polské Limanowe

Na víkendových závodech  v polské Limanowe již potřetí SVC GROUP TEAM - Náchod a BP AUTOSPOTR -Bruntál spojili své síly na Mistrovství Evropy v závodech do vrchu.

SVC Team

Vladimír Vitver nastoupil s Audi WTTR DTM z dílen soukromého SVC GROUP TEAM a Martin Šípek startoval na zapůjčeném autě od KV Teamu. Jeho Lotus WR 12 stále ještě čeká na dokončení opravy převodovky. Vladimír již v Limanowé závodil v roce 2014 a se zdejší uklouzanou tratí měl zkušenosti. Jeho Audi s jednou poháněnou nápravou tak mělo značnou nevýhodu oproti speciálům 4x4 s více než 600 koni pod kapotou.

Martin šípek pilotoval opět Mitsubishi Colt, s novým motorem. To však ani s pohonem všech čtyř kol nenahradilo zkušenosti se záludnostmi tratě a počasím v polských Tatrách. V závodě i tak proti němu stála smečka domácích a zahraničních závodníků s auty o dvě generace novějších.

V průběhu prvních závodních jízd se na obloze, střídalo sluníčko s dešťovými mraky. Počasí tak již od počátku ukazovalo, že se bude jednat o závod nervů, správné volby pneumatik, zkušeností a také té pomyslné loterie se štěstím. V. Vitver i M. Šípek předváděli v závodních jízdách své maximum. Vladimír těžil ze znalostí záludnosti trati. Martin dal do obou jízd maximum a předváděl krásný souboj s Karlem Stehlíkem, který nakonec prohrál o pomyslný chlup na cílové čáře.

Audi

Páté misto ve třídě E2-SH, 4. místo E2-SH +3000 a 8. místo bez rozdílů tříd a skupin absolutně je tak pro Martina Šípka veliký úspěch.

Vladimír, využil svých zkušeností z minulého roku a z plánovaného testování Audi se dostal do předních pozic závodu jak ve třídě, tak v celkové klasifikaci. Ve druhé jízdě zajel dokonce nejrychlejší čas. Jeho umístnění 1.místo E2-SH, 1. místo E2-SH +3000 a 2. místo bez rozdílů tříd a skupin absolutně v závodě je neuvěřitelným úspěchem.

Tisková zpráva a foto: SVC TEAM 

 

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.