OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

VITVER RACING na Ecce Homo vítězí ve třídě

Vítězství na ECCE HOMO upevnilo první místo Vladimíra Vitvera s AUDI TT-R DTM v absolutní klasifikaci Mistrovství Evropy Hill Climb Championship ve skupině E2-SH. Posunulo jej na 3. místo v celkové klasifikaci kategorie 2 bez rozdílu vozidel a tříd a rovněž je nejlépe hodnoceným českým závodníkem. Tým SVC GROUP CZECH NATIONAL TEAM v této kategorii figuruje hned za továrními speciály OSELLA a NORMA.

Vladimír Vitver: Po návratu z jediného závodu Mistrovství Evropy pořádaném v České republice ve Šternberku přišel čas zhodnotit naše výkony. Tentokrát bych nezačal u pilotů a jejich speciálů, ale u týmu závodních inženýrů, rodin, doprovodu, známých všeumělů, roztleskávačů a roztleskávaček podílejících se na zabezpečení týmu. Chtěl bych jim poděkovat za obětavost, kterou týmu dávají, protože jak já říkám závody nezačínají na trati, ale již v garážích na doprovodné technice, závodničce, tak i v podpoře rodin tomu co děláme. Ale zpět k závodu. Ecce Homo patří svým profilem trati, tak organizací, k absolutní evropské špičce a i tento rok to byl opravdu TOP závod. Jsem přesvědčený, že na této trati měřící 7 800 m je to nejférovější závodění co může být. Je to dáno tím, že závodní trať je v poměru 50:50, neboli půlka je technická a půlka je rychlá. Dá tedy vyniknout vozidlům stavěným na technické tratě i vozidlům jezdících tzv. na křídlech. Již seznam přihlášených a převzatých vozidel do závodu ukazoval, že se na tomto slavném závodě sešla absolutní mezinárodní špička z Itálie, Rakouska, Maďarska, Polska.... a samozřejmě i nejlepší závodníci a závodnice z mezinárodního mistrovství České republiky. Vozidla z našich dílen SVC GROUP neměly opět na trati žádný problém a tak si jsme si mohli pohrávat jen s nastavením vozu do závodu. Kolega Roman Schwan řešil směsi pneumatik a drobnosti na ovládání řazení tak, aby co nejvíce vyhovovalo jeho stylu jízdy, a já jsem laboroval asi nejvíce. Měl jsem zálusk na rekord trati fenomenálního Georga Plasy a tak jsem v sobotu zkoušel nové věci na voze. Ale po druhém tréninku jsem se rozhodl pro osvědčené nastavení a experimenty jsem odsunul na okruhové testy. S dosaženým nejlepším časem 3.09,02 na jednu jízdu jsem se zařadil do historických statistik Ecce Homo, hned za něj na krásné druhé místo, z čehož mám velkou radost. Samotný závod jako takový lze popsat velice krátce a bez jakýchkoliv pohádek, které mě poslední dobou v tiskovkách různých týmů vlastně nudí. Roman Schwan - vyhrál svoji třídu E2-SH do 2000, jak v MMČR tak v Mistrovství Evropy a já jsem vyhrál absolutně ve skupině E2-SH jak v MMČR tak i v Mistrovství Evropy. Po Španělském Al Fitu jsem přidal další ceněnou neporazitelnost napříč třídami a kategoriemi vozidel se střechou nad hlavou. :-) Protože se náš team oficiálně MMČR neúčastní, mimo podpory velice šikovného opavského pilota Romana Shwana, srdečně Vás zvu na další závod, který se koná v italském Ascoli Piceno ve dnech: 24-26.června.

 Výsledky závodu ECCE HOMO 2016: http://www.eccehomo.cz/historie/vysledky/2016/ 

 svc

TZ a foto: Tým

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.