OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Veronika Kozelská Fenclová těsně za desítkou

Mistrovství Evropy v jachtingu – třídy Laser Standard a Radial

V dánském Aarhusu se 19. do 24. 7. jelo mistrovství Evropy v jachtingu tříd Laser a Laser Radial. Kompletní česká reprezentace byla na startu tohoto prestižního závodu. Veronika Kozelská Fenclová skončila jako nejlepší z našich reprezentantů na 12. místě (11. z Evropy) v kategorii Laser Radial ženy. Ve třídě Laser Standard byl nejlépe Viktor Teplý na 25. místě a ve třídě Laser Radial, která měla závod jako mistrovství světa, nadějný junior Jakub Halouzka na 17. místě. Mezi juniory do 21 let skončil na desátém místě.

Laser

„Mistrovství Evropy je za námi. Závod plný silných emocí, doprovázel velmi nestabilní vítr a neprofesionální rozhodcovská komise,“ hodnotí Veronika Kozelská Fenclová. „To byly asi největší dva problémy. Doufám, že Mistrovství světa ISAF 2018, které bude první nominací na olympiádu do Tokia a pojede se na místní vodě, bude kvalitnějším závodem.“ V průběhu týdne nejlépe jezdila Alicia Cebrian ze Španělska, která ale pokazila obě závěrečné rozjížďky ve slabším větru a propadla se na druhé místo. Titul tedy veze domů Taťána Drozdovskaya z Běloruska a třetí místo vybojovala Tuula Tenkanen z Finska. Další z našich Radialistek Markéta Audyová skončila na 63. místě a Martina Bezděková na 96. místě.

 ME Laser

Výsledky našich reprezentantů:

Laser Standard (105 lodí)
25. Viktor Teplý (Brno)
90. Štěpán Novotný (Cheb)
100. Jean-Babtiste Janča (Brno)

Laser Radial ženy (98 lodí)
12. Veronika Kozelská Fenclová (Praha)
63. Markéta Audyová (Brno)
96. Martina Bezděková (Brno)

Laser

Laser Radial muži (67 lodí)
17. Jakub Halouzka (Tišnov)
47. Jiří Halouzka (Tišnov)
62. David Bezděk (Brno)

FOTO Václav Novotný a archiv závodu

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.