OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Veřejný skicross na běžkách. Prověřte své limity.

Velká zábava pro závodníky a zároveň skvělá divácká podívaná. Závody v relativně nové lyžařské disciplíně skicrossu na běžkách si v posledních letech nacházejí cestu i do České republiky a obzvláště s koncem sezony si na nich může svou obratnost vyzkoušet doslova každý. Třeba o nadcházejícím víkendu v jizerskohorském Bedřichově.

Závody ve skicrossu na běžkách, takzvaném Nordixu, se již pár let derou do povědomí lyžařské veřejnosti a proměňují se v tradici posledních zimních týdnů. Prudké sjezdy, ostré klopenky, skoky, při nichž si mnozí borci dovolí i nějaký ten trik, a také účast největších hvězd světového lyžování. To je Nordix, jehož světové finále v roce 2014 hostil dokonce tuzemský Špindlerův Mlýn. A na trati se předváděli takoví borci jako čerstvý vicemistr světa Lukáš Bauer, Gabriela Soukalová nebo náš tradičně nejlepší muž skicrossů Dušan Kožíšek.

skicross

Pokud byste si chtěli tuhle netradiční zábavu vyzkoušet na vlastní kůži, nabízí tradiční příležitost jizerskohorský Bedřichov. Právě tam o nadcházejícím víkendu vyvrcholí seriál netradičních závodů v běhu na lyžích SKI magazín TOUR, a to právě disciplínou prověřující jak umění běhu na lyžích, tak obratnost a odvahu. Na rozdíl od světové série se bedřichovský nordix nejezdí jen z kopce dolů, ale nad stráň plnou překážek a nástrah si musíte nejprve vyběhnout. Osm set metrů dlouhý okruh nad stadionem disponuje převýšením pár desítek metrů – což je tak akorát, aby si mohl zazávodit opravdu každý, ale zároveň dost na prověření lyžařského umění i těch vůbec nejlepších.

Závod je pro každého, medaile ale visí vysoko

Unikátnost bedřichovského skicrossu spočívá především v tom, že si profesionálně připravenou trať může vyzkoušet opravdu kdokoliv. Před hlavním závodem startujícím ve 14 hodin si záludné koryto projede i na tři stovky dětí v rámci pohárových závodů KSL Libereckého kraje žactva. Na druhou stranu to neznamená, že by nebylo, na co se dívat. “Za pětiletou historii nevyhrál náš závod nikdo, kromě tradičních expertů na tuto disciplínu Dušana Kožíška a Ladislava Rygla. Ale poměřit síly právě s těmito borci, to může být i jeden z důvodů, proč se na závod přihlásit,” vyzývá k účasti zástupce šéfredaktora SKI magazínu Jan Klouček.

Víkendový závod je vedle své unikátnosti zároveň posledním zastavením seriálu SKI magazín TOUR, který vedle skicrossu zahrnuje i všestranný skiatlon a atraktivní noční sprinty. Oba dva závody již své vítěze znají, o celkově prvním muži a ženě seriálu však ještě rozhodnuto není. O to zajímavější podívanou lze o víkendu očekávat.

Podrobné informace o seriálu i běžeckém crossu najdete na http://tour.skimagazin.cz. Start závodu je v sobotu 7. března 2015 ve 14:00 hodin. Přihlásit se můžete i na místě v dopoledních hodinách.

běžky

Info:

3. závod Atomic&Salomon SKI magazín TOUR

Seriál netradičních závodů v běhu na lyžích

Bedřichov v Jizerských horách

 

SKI magazín cross

7. března 2015

 

Přihlášky, propozice, aktuality

http://tour.skimagazin.cz  

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.