OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Velká cena Bahrajnu F1 - RŮZNÉ STRATEGIE ZAJISTILY TĚSNÉ SOUBOJE OD STARTU DO CÍLE

KLESAJÍCÍ TEPLOTA TRATI A VZDUCHU PŘIDALA STRATEGICKÝM ROZHODNUTÍM NA KOMPLEXNOSTI

RÄIKKÖNEN POUŽIL ALTERNATIVNÍ STRATEGII SE DVĚMA ZASTÁVKAMI V BOXECH K ZÍSKÁNÍ DRUHÉHO MÍSTA V PŘEDPOSLEDNÍM KOLE A BOJOVAL O VÍTĚZSTVÍ

Divácky atraktivní Velká cena Bahrajnu, která se jela večer při umělém osvětlení a za klesající teploty tratě a vzduchu, přinesla vysokorychlostní taktickou bitvu, během níž jezdci volili mezi strategiemi se dvěma a třemi zastávkami v boxech. 

Kvůli problematickému předjíždění byly od většiny jezdců očekávány dva pit stopy (a to i přesto, že tři pit stopy byly teoreticky rychlejší). Ale rychlost středně tvrdých pneumatik, které za klesající teploty trati fungovaly extrémně dobře, dovolila většině využít rychlejší strategie a otevřela několik taktických variant.

Bahrain

V závodě zvítězil pilot Mercedesu Lewis Hamilton a získal tak třetí vítězství v letošní sezóně a 36. v kariéře. Jel se strategií měkké – měkké – středně tvrdé, stejnou zvolil také jeho týmový kolega Nico Rosberg a čtvrtý Valtteri Bottas s Williamsem.

Jezdci na prvních čtyřech místech v cíli závodu i tak zvolili strategii se dvěma pit stopy, když Kimi Räikkönen využil povedeného prostředního stintu na středně tvrdých pneumatikách a v předposledním kole předjel do té doby druhého Nica Rosberga s Mercedesem a v posledním kole se dotáhl až na vedoucího Lewise Hamiltona. Räikkönenova rychlost na středně tvrdých pneumatikách byla dokonce taková, že se mu na nich jelo lépe než na měkkých. Měkčí směs ale Fin použil k zajetí nejrychlejšího kola závodu v jeho samotném závěru. 

Bahrain

Sebastian Vettel s Ferrari byl nejlépe umístěným z těch, kteří v boxech stavěli třikrát, a skončil pátý, i když jeho poslední zastávka byla neplánovaná a měnil při ní nos svého vozu. V pořadí za ním to byl mix jezdců se dvěma i třemi pit stopy.

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.