OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Ve druhé etapě Martin Macík finišuje v těsném kontaktu se špičkou závodu

Druhá etapa Rallye Dakar přinesla v kategorii kamionů těsnou bitvu s mimořádným nasazením posádek. Martin Macík Jr. se udržel v kontaktu se špičkou. V první části speciálky dlouhé 331 kilometrů se držel v první desítce, nakonec rychlou a kamenitou speciálku finišoval dvanáctý se ztrátou 7:28 minuty a v celkovém pořadí je o jednu příčku níže.

Macík jr.

I druhá speciálka, jejíž první část se jela po známých kamenitých a šotolinových zkouškách v horách Sierra de Cordoba nemohla závod sama o sobě rozhodnout, posádky však mohly ztratit mnohé ze svých nadějí v kamenitých srázech podél pist, což se Martinovi také jednou přihodilo. I tentokrát tedy bylo podstatnější neztratit. Špička kategorie kamionů jela ovšem znovu zcela vyrovnaně a na rozdíl od jiných kategorií je i vzácně rozmanitá: v elitní patnáctce celkového pořadí figuruje dokonce devět značek nákladních vozů! Před Martinem ve výsledkové listině figurují už vesměs jen zkušená a etablovaná jména tohoto sportu.

servis

„Dnešek se nám vydařil, i když to bylo rychlé, místy opravdu hodně. Prověřil nás prach feche-feche v závěru etapy, ale jinak bylo podstatnější nedělat chyby. Jednou jsem se i já dostal mimo trať, to byla kompletně moje chyba, za kterou jsem si hodně nadával, nicméně v celkovém čase neznamenala tak zásadní ztrátu. Rovněž jsme zastavovali u nehody Artura Ardavičuse, ale nakonec na nás mávli, že máme pokračovat. V úvodu jsme se snad sto kilometrů nemohli dostat před van Eerda, který startoval dvě minuty před námi a jehož jsme po 45 kilometrech dojeli na distanc. Celkově však musím být s etapou spokojený a těším se na tu další,“ shrnul Martin své dojmy po dojezdu do San Juanu.

Macík jr.

Ta další s cílem v Chilecitu bude obsahovat speciálku dlouhou 284 kilometrů na úpatí And. Pořadatelé slibují kaňonovitou krajinu a povrch plný kamení.

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.