OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V DREZUŘE SE PO OSMI LETECH VRACÍ DO BRNA NA PANSKOU LÍCHU!

Ve dnech 25.-27. července se v Brně na Panské líše uskuteční po osmileté přestávce Mistrovství České republiky v drezuře. Poprvé však Panská lícha přivítá nejlepší drezurní jezdce všech věkových kategorií zároveň. Kdo letos zvítězí v hlavní kategorií – senioři? Obhájí titul Fabrizio Sigismondi, nebo potvrdí svoji skvělou formu ze Světového poháru Šárka Charvátová?

foto: H. Matuška

Vrcholem pro české drezurní jezdce je určitě Mistrovství České republiky. To se po osmi letech vrací opět do Brna na Panskou líchu. Poprvé se zde bude konat tento, pro české jezdce  důležitý závod, ve všech věkových kategoriích a družstvech zároveň. Budeme tedy moci sledovat souboje dětí (12-14 let), mladších juniorů (15-16 let), starších juniorů (17-18 let), mladých jezdců (19-21 let), seniorů a družstev. Soutěžit se bude v tříkolových soutěžích. Zvítězí ten, kdo získá ze všech tří kol nejvyšší procentuální průměr. Pouze kategorie děti a družstva bude pouze dvoukolová.

Rozhodovat bude kromě 5 českých rozhodčích také Anne Prain z Francie, která je velice známou světovou rozhodčí a mimo jiné bude v letošním roce hlavní rozhodčí na Světových hrách v Normadii v disciplině paradrezura. Další zahraniční rozhodčí bude jedna německá zástupkyně a dvě rozhodčí z Holandska.

Netroufáme si hádat, kdo z dětí a juniorů obsadí příčky nejvyšší. Překvapit může úplně každý.

Která z mladých jezdkyň bude mistryní? Nejlepší tři se zúčastnily také mezinárodních závodů, které se konaly před měsícem v Brně. Nejlépe si vedla Barbora Dvorníková, ale na paty jí šlapala Sofie Brodová a Pavla Hašková. Barbora a Pavla se také zúčastnily Mistrovství Evropy, které se letos konalo v Italském Arezzu.

Do soutěže družstev je přihlášeno 5 družstev. Jihomoravská oblast sestavila hned 2 družstva a bude určitě bojovat o příčku nejvyšší.

Největší boje se čekají určitě v kategorii seniorů. V loňském roce po velkém boji zvítězil těsně Fabrizio Sigismondi před Šárkou Charvátovou. Charvátová však letos ukázala velkou formu, když v silné konkurenci zvítězila ve všech třech kolech na Světovém poháru v Brně. Do bojů určitě zasáhne také zástupkyně Jihomoravské oblasti Ema Jančářová. Paradoxem je, že vlastně všichni tito tři jezdci pochází z Brna, i když Šárka a Fabrizio v současné době zastupují oblast Praha. Z Prahy projevila před měsícem v Brně velkou formu také Tereza Hábová.

O všem rozhodnou velice atraktivní nedělní volné sestavy na hudbu, kdy budou koně „tančit“.

Vstup po všechny tři dny zdarma.

Časový program:

Pátek: 9.00 – 18.00 hodin

Sobota: 8.00 – 18.30 hodin

Neděle: 8.00 – 17.30 hodin

Lenka Sekaninová

Foto: H. Matuška (ilustrační)

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.