OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úspěšný víkend truckerů v Mostě s vítězstvím Lacka i Vršeckého

Především Buggyra řádila o víkendu truckerů v severočeském Mostě o víkendu, kdy zrovna nepanovalo v okolí autodromu vlídné počasí. Adam Lacko i David Vršecký si vyplnili svůj sen a oba stáli na nejvyšším stupni za znění národní hymny. Španěl Albacete v Mostě bodově předstihl Hahna i Kisse.

Vrchol závodní sezóny přivítal diváky v Mostě nevlídným počasím, ovšem některým truckerům to vůbec nevadilo, ba naopak za deště se ztrácí výkonnostní rozdíly závodních tahačů. A nejen ty brázdily mostecký autodrom. Trucky doplnily rychlé a napínavé formule, či Clio Cup s Tomášem Pekařem a Kia Lotos race.

buggyra

Jako leader šampionátu FIA Truck přijel do Mostu Maďar Kiss na MANu, i první kvalifikační závod tomu odpovídal, zvítězil totiž s pětisekundovým náskokem na Němce Hahna, který měl v publiku hodně svých fanoušků a třetí dojel v té době ještě třetí muž seriálu Španěl Antonio Albacete. Závod byl od počátku velmi zajímavý, protože ani pamětníci nepamatují v Mostě dvakrát restartovaný závod, když při prvním startu se do sebe zaklínili Němci Halm a Reinert a ve druhém případě pro změnu další Němec Gerd Körber s Ivecem. Opět s točícím se Reinertem. Chladič si porouchal i Frankie Vojtíšek, který pak zkrácený závod na sedm kol již neabsolvoval a mechanici se zle zapotili s opravou jeho trucku. Do druhého závodu najížděl Frankie na poslední chvíli a startoval až třetí od konce, ale svým výkonem se nakonec posunul na desáté místo a získal jeden bod. To Adam Lacko zabodoval o hodně úspěšněji a s Buggyrou to dotáhl na zlatý věnec, když za svými zády zanechal jak Albaceteho, tak i kolegu Davida Vršeckého s další Buggyrou, v pohárovém závodu si tak Češi vychutnali svůj domácí závod jak se patří. Vytoužený zlatý a bronzový věnec jim právem patřil.

truck crash

Neděle se nesla ve znamení vodního představení. Na technické předpisy doplatili Benedek Major a Frankie Vojtíšek, kterým truck nebyl shledán úplně dle řádů a byli diskvalifikovány jejich časy ze superpole. Vojtíšek to po boji se soupeři dotáhl až na deváté bodované místo. David Vršecký dokázal za svým truckem Buggyra udržet všechny soupeře, včetně Lacka a dojel si také pro zlatý věnec, Adam Lacko si pak vychutnal výborný pocit z  místa druhého. V dalším pořadí pak skončili Hahn, Albacete, Bösiger i Körber s Ivecem.

Poslední pohárová jízda, kde se prvních osm jezdců vždy na startu vymění v pořadí obráceně, přinesla zlato Španělu Albacetemu, který tímto krokem přeskočil v pořadí FIA Truck Racing Championship jak Němce Hahna na MANu, tak i dosud vedoucího Maďara Kisse, kterému se v Mostě mnoho nedařilo. Kromě jednoho vítězství už ukořistil jen šesté a sedmé místo a to na udržení tak chatrného náskoku bohužel nestačilo. Pro stříbro si nakonec dojel Švýcar Bösiger na MANu, kterého si jistě pamatujete ze startů s Buggyrou. Supertruckovou Buggyru kdysi vodil po trati i Španěl Albacete. David Vrčecký pak dovršil úspěchy Čechů svým třetím místem.

buggyra

Pořadí FIA Truck Racing Championship 2014 po Mostě:

Antonio Albacete (E) – MAN – 261

Jochen Hahn (D) – MAN – 249

Norbert Kiss (H) – MAN – 246

Adam Lacko (CZ) – Buggyra – 205

David Vršecký (CZ) – Buggyra – 178

Marcus Bösiger (CH) – MAN – 169

René Reinert (D) – MAN – 95

Benedek Major (H) – MAN – 49

Steffi Halm (D) – MAN – 39

Gerd Körber (D) – Iveco – 37

Frankie Vojtíšek (CZ) – MAN - 36

Na jezdce ještě čekají tři napínavé závod na tratích v Zolderu, Jaramě a vrcholem truckerského závodění skončí opět sezóna na trati Bugatti v Le Mans.

Vláďa Rožánek

FIA Truck Racing Championship 2014

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.