OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Poslední evropský díl Red Bull Air Race je za námi!

Text: Martina Burianová
Foto: Martina Burianová, Martin Haleš

Poslední evropský díl ze série závodů Red Bull Air Race se konal na německém Lausitzringu o prvním zářijovém víkendu. Pro české piloty znamenal tento závod nejen velmi příjemné chvíle v podobě báječné atmosféry, o kterou se zasloužili čeští fanouškové, ale i neočekávané chvíle plné zvratů, a to především v případě účinkování Martina Šonky.

foto: Martin Haleš

Sobotní kvalifikace byla pro českého pilota Martina Šonku ve znamení úspěchu. Vybojoval si, s naprosto neuvěřitelným časem, první pozici. Díky tomuto umístění měl v prvním kole hlavního závodu odstartovat proti pilotovi Juanu Velardovi. Neděle však přinesla Martinu Šonkovi nepříjemné zjištění, a to navíc těsně před samotným startem, kdy byl dodatečně diskvalifikován za překročení otáček v předchozí kvalifikaci. Rázem se tak z první pozice propadnul na poslední. To pro něj znamenalo odstartovat proti pilotovi Nigelu Lambovi. Martin Šonka jej však dokázal pokořit a posunul se tak do finálové osmičky. V té na něj čekal Michael Goulian, kterého dokázal svým časem také předčít a otevřel si tak dveře do finálové čtyřky. V té se se svým časem zařadil přesně na čtvrté místo za Matta Halla, Matthiase Dolderera a Peta McLeoda.

foto: Martin Haleš

Pro druhého českého pilota Petra Kopfsteina znamenal německý díl Red Bull Air Race cestu za zlepšením, což potvrdil druhým nejrychlejším časem v pátečním tréninku. Při kvalifikaci si vylétal startovací pozici s číslem devět, ze které vystartoval do hlavního závodu. Celkově obsadil jedenácté místo.

V letošním roce se mohou fanouškové nejrychlejšího a nejnapínavějšího motosportu Red Bull Air Race těšit ještě na dva díly. Ty se odehrají v Indianapolis a v Las Vegas.

foto: Martina Burianová

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.