OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Triatlonová reprezentace míří do Holtenu, kde se koná ME kategorie dorostu a K23

Od čtvrtka 27. do soboty 29. června se v nizozemském Holtenu koná triatlonové mistrovství Evropy dorostu a kategorie do 23 let. V rámci něj proběhne i závod Evropského poháru dospělých. Na startu se představí celkem 17 českých triatlonistů.

Reprezentační výběr kategorií dorostu a K23 vyrazil směr Nizozemí v úterý dopoledne z Prahy. Ve čtvrtek jsou totiž na programu závody štafet. V sobotu se pak jedou individuální závody.

„Jedeme už v úterý, protože ve středu je briefing ke čtvrtečnímu závodu štafet a trénink na tratích závodu,“ vysvětlil koordinátor reprezentace Zdeněk Kabrhel. Dorostenci a dorostenky jedou štafetu jako dva závody. Muži zvlášť, ženy zvlášť. Po třech členech v družstvu. „Kluci pojedou ve složení Vojtěch Sommer, Lukáš Novák a Lukáš Zadražil, holky pak Simona Šimůnková, Eva Trčková a Jana Macháčová,“ prozradil trenér dorostu Martin Hotový.

To kategorie do 23 let jede novým systémem, kdy jsou v jedné smíšené štafetě dvě ženy a dva muži. V pátek je volný den. Individuální závody proběhnou v sobotu. „Kategorie mužů i žen do 23 let pojedou své závody jako mistrovství Evropy, ostatní pojedou Evropský pohár seniorů. Z mužů se ME K23 zúčastní Tomáš Řenč, Lukáš Kočař, Martin Debnar a Petr Šlajs, z žen pak Linda Vítová a Aneta Grabmüllerová. Ti, co se nenominovali, pojedou Evropský pohár. A jedná se o Jiřího Kaluse, Tomáše Kabrhela a Lukáše Maiwaeldera. Dále mimo závodníků K23 bude startovat ještě František Kubínek. Neodcestoval zraněný Kuchařík. V ženách se start v rámci EP týká Báry Hlaváčové,“ prozradil nominaci Zdeněk Kabrhel, kterého mrzí jedna citelná ztráta.

„Bohužel nejede Petra Kuříková, která si léčí únavovou zlomeninu. Petra dosáhla v loňském roce na ME K23 nejlepšího českého výsledku, když vybojovala 7. místo. Nejvíce si z našich závodníků věří Tomáš Řenč, který podává letos velmi dobré výkony a chtěl by nahlédnout do první desítky. Na startu je ale celá řada výborných závodníků, kteří již startovali na olympiádě či se pravidelně zúčastňují závodů Světové série,“ uzavřel Kabrhel.

Po nevydařeném loňském šampionátu mají letos co napravovat dorostenci i dorostenky. „Jsem si jist, že naši reprezentanti obstojí v porovnání s evropskou konkurencí lépe než jejich předchůdci. Vsadil jsem na zkušenější sportovce se silným plaváním, abychom drželi kontakt s těmi nejlepšími. Všichni nominovaní se již loni zúčastnili mezinárodního klání Olympijských nadějí, EP v Bledu a v letošním roce EP juniorů v Brně. Eva Trčková, nejsilnější z dorostenek, pak závodila i na letošním ME juniorů v Turecku. Dá se tedy říci, že všichni už mají něco na evropské scéně odjeto. Za úspěch bych bral umístění v první polovině startovního pole,“ věří Martin Hotový, který se svými svěřenci zůstane v Holtenu až do soboty.

„Chci, aby se všichni podívali, jak aktivně a dravě se závodí na elitní úrovni. A samozřejmě budeme velmi silnou fanouškovskou základnou našich starších reprezentantů,“ uzavřel Hotový.

Přidat komentář

dvě na druhou

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.