OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

České triatlonistky Vendula Frintová a Radka Vodičková v olympijském závodě jely na krev a odměnou jim bylo umístění v elitní dvacítce. Frintová doběhla na 15. místě, oproti Pekingu se zlepšila o osm míst a přepsala i nejlepší český ženský olympijský výsledek. Radka Vodičková uzavřela elitní dvacítku.

Vendula Frintová

Závod v londýnském Hyde Parku nabídl skvělou atmosféru a diváci viděli strhující boje od začátku až do samého konce. V napínavém finiši bojovaly o prvenství Nicole Spirigová ze Švýcarska a Švédka Lisa Nordenová. O zlomek vteřiny dříve protnula cílovou pásku švýcarská favoritka, která se může radovat z olympijského zlata. Nordenová bere stříbro, pro bronz si doběhla Australanka Erin Denshamová.

Vodičková vylézala z vody devátá, Frintová třicátá, ale obě české triatlonistky doplavaly ve druhé skupině, která záhy sjela náskok prvních sedmi závodnic. V balíku 22 triatletek byla hodně vidět Vodičková, která se držela v popředí a několik kilometrů byla lídrem. Nakonec ale byla po cyklistice na 19. místě, Frintová na 20. hned za ní.

Radka Vodičková

Běžecká část potvrdila kvality obou reprezentantek a ukázala, že Česká republika patří mezi světovou triatlonovou špičku. Frintová se probojovala na celkové 15. místo v čase 2:02:08, což je nejlepším českým olympijským výsledkem v ženské kategorii. Radka Vodičková doběhla dvacátá.

„Jménem vedení České triatlonové reprezentace děkuji Vendule i Radce za úžasnou reprezentaci České republiky. Vendulo, Radko, moc Vám také blahopřeji,“ hlásil z Londýna hrdý předseda ČTA Jaromír Horák.

Výsledky: Olympijské hry, Londýn 2012

Ženy: 1. Nicole Spirigová (Švýc.) 1:59:48, 2. Lisa Nordenová (Švé) 1:59:48, 3. Erin Denshamová (Aus.), 4. Sarah Groffová (USA.) 2:00:00, 5. Helen Jenkinsová (Brit.) 2:00:19, 6. Andrea Hewittová (NZL) 2:00:36, 7. Ainhoa Muruaová (Špa) 2:00:56, 8. Emma Jacksonová (Aus.) 2:01:16, 9. Jessica Harrisonová (Fra) 2:01:22, 10. Kate McIlroyová (NZL 2:01:28, … 15. Vendula Frintová (ČR) 2:02:08, …20. Radka Vodičková (ČR) 2:02:34.

Přidat komentář

dvě na druhou rovná se?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.