OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Třetí český jachtař jede do Ria

Dne 18. července 2016 bylo oficiálně potvrzeno, že surfař Karel Lavický, účastník olympiády v Londýně, který dosud figuroval jako náhradník, jede do Ria, kde bude závodit ve třídě RS:X.

foto: E. Skořepová

Dnes odpoledne Norský olympijský výbor potvrdil, že Norsko vyjeté kvalifikační místo ve třídě RS:X neobsadí. Tím pádem se uvolnilo pro Českou republiku.

„V pátek mi zavolal norský závodník, že do Ria nejede, a tak jsem o tom informoval Český svaz jachtingu,“ prozradil Karel Lavický, kterému olympijská kvalifikace letos na Mallorce jen velmi těsně unikla. Následovalo několik telefonátů předsedy ČSJ Karla Bauera do Norska a na Mezinárodní i Český olympijský výbor. A dnes večer byla Karlova nominace potvrzena. „Norský olympijský výbor o tom, že neobsadí místo ve třídě RS:X, vůbec nikoho neinformoval. Takže jsme se to dozvěděli skutečně na poslední chvíli, dnes se totiž nominace Českého olympijského výboru do Ria definitivně uzavřela,“ vysvětloval Karel Bauer.

foto: E. Skořepová

„Jsem rád, že se to nakonec podařilo, i když s mou účastí je teď spojena řada komplikací,“ upřesňuje Karel Lavický situaci. „Není pro mě již místo v hotelu blízko mariny, kde bude bydlet zbytek jachtařského týmu, já budu muset být v olympijské vesnici, která je přes celé město a cesta z ní do mariny bude dlouhá a komplikovaná. Také můj kouč Jan Čutka již nedostane plnou akreditaci, snad se pro něj podaří získat alespoň denní vstupy. Ještě není ani jasné, do jakého letadla se vejdu a kdy do Ria poletím. To vše jsou ale maličkosti, důležité a skvělé je, že mohu v Riu závodit!“

Na olympiádě v Riu tak uvidíme tři české jachtaře: Karla Lavického ve třídě RS:X, Veroniku Kozelskou Fenclovou ve třídě Laser Radial a Viktora Teplého ve třídě Laser. Veronika i Viktor jsou již v Riu, kde pilně trénují.

foto: E. Skořepová

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.