OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Také do Maďarska na zkušenou

Stáj KM Racing vysílá na Hungarian Baja dva stroje. Na úzkých pistách se budou otrkávat posádky kamionu Liaz a Buggy Optimus Dvě vozidla KM Racingu se představí o nadcházejícím víkendu v Maďarsku v rámci Světového poháru FIA v rally Cross Country. Své možnosti si v náročné konkurenci při Hungarian Baja ověří mladé posádky - kamion Liaz se představí ve složení Martin Macík mladší, Marian Orlický a Michal Mrkva, závodní premiéru zažije Buggy Optimus s Jakubem Knollem za volantem, v roli navigátora a zároveň mechanika bude účinkovat Jakub First.

KMR

 

„Jedná se o závod, takže jsem zvědavý, jak si mladíci povedou, ale víc než výsledky mě bude zajímat, aby v těžké soutěži nasbírali co nejvíc zkušeností,“ nechal slyšet šéf KM Racingu Martin Macík starší.

Ve čtvrtek po poledni čekají posádky v centru soutěže, kterým je v župě Veszprém městečko Pápa, přejímky. Protože cesta ze Sedlčan na západ Maďarska měří jen 450 kilometrů, vyráží konvoj KM Racingu na cestu ještě ten samý den ráno. Doprovodný kamion MAN potáhne na podvleku liazku, mechanická Toyota Hilux buginu a kolonu bude uzavírat malý obytňák.

KMR

 

Mates se těší na souboje, Kuba chce dojet do cíle První etapa na 55,5 kilometrů se uskuteční v pátek večer. V sobotu se trochu netradičně pojedou všechny čtyři zbývající etapy. Ráno nejdřív 73 a pak 120 km a stejná porce čeká účastníky Hungarian Baja odpoledne. „Ten sobotní program bude hodně nabitý, jsem zvědavý, jak to pořadatelé zvládnou,“ sdělil řidič kamionu, který loni maďarskou soutěž absolvoval ještě v roli navigátora po boku Vlasty Vildmana. Třetím do party byl tehdy Kuba Knoll, pro nějž bude dvoudenní Baja prvním „čuchnutím“ k terénní soutěži v roli řidiče.

„Je to pro mě něco nového, ale zároveň velká výzva. Jsem na závod hodně zvědavý. Je jasné, že konkurence v autech je obrovská. Moc nevím, jak nám to pojede, ale uvidíme, na co budeme mít. Chceme dobře otestovat buginu a úspěchem bude projet cílem. Měli bychom tak nějaký základní výsledek a třeba už za rok mohli využít zkušeností,“ uvedl Knoll, který se sice v podniku cross country objeví v roli nováčka, ale má bohaté závodní zkušenosti z okruhových seriálů.

Liaz s novou posádkou zažil premiéru už v červenci ve Španělsku při Baja Aragon, odkud přivezl čtvrtou příčku. V Maďarsku bude soupeřit jen se čtyřmi kamiony a na dvou budou nalepeny české vlaječky. „Jednak jedeme trénovat, ale samozřejmě taky závodit. Z loňska vím, že na většinu trati se kamion sotva vejde a často je nutné prodírat se větvemi stromů. Každopádně se na Hungarian Baja moc těším. Je to další krok v přípravě na Rallye Dakar 2015,“ dodal Mates.

KM Racing Media

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.