OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Světový pohár v Hyères odstartoval

V úterý 24.4. byl zahájen v Hyères na Francouzské riviéře závod nejlepších olympijkých jachtařů. Světový pohár olympijských tříd potrvá až do neděle 30. 4., medailové rozjížďky se pojedou o víkendu. Doufejme, že v nich uvidíme i někoho z českých reprezentantů.  

Na startu jsou čtyři české lodě: Ve třídě Finn startuje Ondřej Teplý, který letos již vybojoval bronz na juniorském mistrovství Evropy, jeho bratr Viktor Teplý bude závodit ve třídě Laser. A dámské akční skify 49eFX uvidíme v Hyères pod českou vlajkou hned dva – Dominiku Vaďurovou se Sárou Tkadlecovou a sestry Veroniku a Kateřinu Živné.

Všichni naši reprezentanti již v Hyères trénují a jsou na závod dobře připraveni. Konkurence bude nabitá – závodit bude 650 jachtařů ze 46 zemí v deseti olympijských třídách a jedné paralympijské. Je to třetí a zároveň poslední závod letošní série světového poháru (po Gamagori v Japonsku a Miami v USA). Vítězové jednotlivých závodů se kvalifikují přímo do finále, které se pojede od 3. do 10. června v Marseille, dějišti olympijské regaty 2024. Ostatní pak podle pořadí v součtu světových pohárů.

„Ondra zde trénuje již týden, podmínky byly různé, poslední dva dny, kdy jsem přiletěl já a Viktor, to bylo výborné, vítr kolem 15 uzlů,“ referuje přímo z Hyères Roman Teplý, táta Viktora a Ondry a zároveň Ondrův trenér.

„My jsme tady již od středy. Cesta byla trochu komplikovaná, protože v Paříži na poslední chvíli vyměnili letadlo za menší a Dominika se do něj nevešla. Za mnou se zavřely dveře. A tak se domluvila s dalšími dvěma jachtaři, kteří se do letadla také nedostali, pronajali si auto a cestu z Paříže do Hyères absolvovali po silnici. Ale je tu krásné letní počasí, včera a dnes také konečně foukalo. Předtím nic moc, ale ve slabém větru trénovat potřebujeme, každý den tréninku na vodě znamená posun dopředu,“ míní Sára Tkadlecová. „A předpověď slibuje právě slabý vítr,“ dodává. Také druhá naše posádka využívá každou vhodnou chvíli k tréninku.

Foto: Pavel Nesvadba a archiv ČSJ

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.