OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Švarc plaval v dárcích a v nové sezoně chce uspět na mistrovství

Český triatlonový reprezentant Přemysl Švarc během Vánoc čtyři dny jezdil po příbuzných a není divu, že tato mise mu přinesla hodně dárků. Radost měl zejména z věcí na sport, které by mu měly pomoci mimo jiné i k lepším výsledkům v nové sezoně.

Přemku, jak jste prožil Vánoce?
Vánoce jsem prožil s přítelkyní Kačkou a také cestováním po příbuzných. Naše rodiny jsou rozvětvené, takže to zabere čtyři dny, ale zase to přinese hodně dárků. (smích) Dostal jsem spoustu hezkých dárků na sport, ale i na sebe. Takže velká spokojenost.

Chystáte na konci roku ještě nějaké tréninky, nebo budete odpočívat?
Jako obvykle si dám silvestrovský nebo novoroční běh, aby byla nová sezona úspěšná. Tréninků moc nebude, naplno začnu až po Novém roce.

Jak celkově hodnotíte sezonu 2012?
Trochu zklamání. Na začátku roku jsem nemohl měsíc a půl běhat a bohužel výpadek mě provázel velkou část sezony. Jsem rád, že jsem získal titul mistra republiky ve sprinttriatlonu a spokojený jsem i s 19. místem na MS Jokohama.

Vrcholem sezony byla olympiáda. Vzpomínáte na Londýn v dobrém? Co vás napadne jako první, když se řekne olympijský závod?
Olympiáda byla celkově úžasná a atmosféru i všechny zážitky si vybavuji hodně často. Bohužel výsledek mě nepotěšil, ale o to větší je to motivace do dalšího tréninku.

Prozraďte něco ze svých plánů pro přípravu?
Zatím je v plánu reprezentační soustředění na Grandu v březnu a nyní ještě řeším možnost přípravy s reprezentačním výběrem do 23 let. A chtěl bych zvládnout několik dnů na běžkách.

Už víte, jaké závody absolvujete v roce 2013 a kam budete směřovat přípravu?
Rádi bychom s trenérem Zbyškem Zemanem konečně uspěli na mistrovství Evropy a prorazili smůlu. Dále bude důležité celkové pořadí na WTS (Světová triatlonová série). Tady bych rád poděkoval všem mým partnerům, kteří mě podporují a bez kterých by to nešlo. Plzeňskému kraji, Sivres, Plzeňským službám, Thorn metal, Asics, Canard. A ještě bych chtěl ukradnout Filipenkovi (Filip Ospalý) titul mistra ČR nejen ve sprintu, ale i na olympijských distancích. To by bylo milé. (smích)

Přidat komentář

dvě na druhou rovná se?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.