OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Super víkend na mosteckém Autodromu 

Již dnes začíná na mosteckém Autodromu mimořádně bohatý víkendový program. Pátek a sobota budou patřit klubovým závodům MSC Bavaria. V sobotu doplní bohatý program na okruhu Rallye Prague Revival. V neděli na dráze okruhu budou závodit účastnící prvního letošního podniku oblíbeného Carbonia Cup 2016.

foto: V. Sýkora

carbonia caup

Na polygonu pojedou posádky Rallye Prague Revival, této prestižní mezinárodní společensko-sportovní akce Show Section. Na staru budou tentokrát skutečné legendy motoristického a především rally sportu konce 20. století. Ve startovní listině, která čítá 175 posádek, jsou taková jména jako V. Blahna, M. Zapadlo, V. Berger- Z. Petera, J. Kotek, J. Moskal, P. Šofr, P. Ryšánek a spousta dalších našich držitelů titulů mistra republiky a vítězů velkých závodů. Mezi domácí můžeme snad počítat i dlouholetého továrního jezdce Škody Johna Hauglanda, kterého bude navigovat manželka. Ze zahraniční přijíždí nyní i bývalý československý reprezentant J. Studenič. Tradičně silné zastoupení mají, díky velké popularitě revivalu u našich severních sousedů, polské posádky v čele s B. Krupou. T. Ciecierzynskim a A. Polakem. Po loňské premiéře letos opět přijedou v silném početním zastoupení francouzské a rakouské posádky. Nejhvězdnější zahraniční posádkou měla být posádka Maurizio Verini s navigátorkou „Biche“. M. Verini jako tovární jezdec Fiatu získal v roce 1975 titul mistra Evropy, od roku 1973 se pravidelně úspěšně účastnil soutěží Mistrovství světa. „Biche“ patřila v sedmdesátých a osmdesátých letech ke špičce světových navigátorů, zejména s J.C. Andruetem získala spoustu úspěchů, mimo jiné i vítězství v Rallye Monte Carlo.

edera dayMezinárodní závody amatérů v osobních a formulových vozech na okruzích Carbonia Cup mají v Mostě mnohaletou tradici a i letos jezdci zavítají na sever Čech ve třech termínech (10. dubna, 10. srpna a 9. října). Každý z nich slibuje na startu více než stovku vozů různých kategorií, a to upravené cestovní vozy, sériové cestovní vozy, speciální série (Radical, Caterham SP, Lucchini, Osella, Norma, Kaipan, Lotus7) a volná formule E2. Vstupné je bezplatné. Horkou novinkou letošní série Carbonia Cup v Mostě je možnost objednat si taxijízdu v atraktivním závodním speciálu na přilehlém polygonu. Zpestřením napínavé podívané bude i nová kategorie Carbonia Junior Academy, která je určena pro mladé nadějné jezdce.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.