OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Skoták se Šmídem vyhráli turnaj Světového poháru v kolové v Höchstu

V závěrečném osmém turnaji Světového poháru v kolové v rakouském Höchstu zvítězili Petr Skoták s Pavlem Šmídem z Favoritu Brno. Ve finále porazili na domácí úřadující mistry světa Patricka Schnetzera s Markusem Bröllem 7:5. Turnaj byl současně poslední výkonnostní prověrkou před mistrovstvím světa v sálové cyklistice, které se uskuteční od 21. do 23. listopadu v Brně.

"Herně nám závěrečný turnaj sedl a určitě nám zvýšil sebevědomí. Ale mistrovství světa bude zcela jiný turnaj, stát se může cokoliv. Každopádně nás tento výsledek potěšil," řekl ČTK Pavel Šmíd. V základní skupině Skoták se Šmídem porazili Obernfeld 3:2, Höchst III 5:4, Dorlisheim 5:3 a prohráli pouze s pozdějšími finalisty Schnetzerem a Bröllem 1:5. V semifinále zdolali vítězný pár ze skupiny B Schneidera s Planzerem ze švýcarského Altdorfu 5:3.

"Ve finále jsme pozměnili taktiku. Tolik jsme nelétali po hřišti a lépe bránili. Což na soupeře platilo," dodal Šmíd, který dosáhl společně se Skotákem před deseti lety v maďarské Tatě na titul mistrů světa. Oba společně zvítězili v turnaji Světového poháru už potřetí. První dvě prvenství vybojovali ale už před dvanácti roky hned v prvním ročníku této soutěže..

Základní část Světového poháru vyhráli Marcus Waldispühl s Petrem Jirickem ze švýcarského Winterthuru. Skoták se Šmídem obsadili 9. místo. Další česká dvojice Hrdlička, Loskot ze Svitávky skončila desátá.

Výsledky

Finále: Favorit Brno I (Skoták, Šmíd) - Höchst I (Schnetzer, Bröll) 7:5. O 3. místo: Höchst II (König, Fischer) - Altdorf (Schneider, Planzer) 8:1.

Konečné pořadí po základní části SP: 1. Winterthur (Waldispühl, Jiricek) 180, 2. Höchst I 175, 3. Höchst II  175,... 9. Favorit Brno I 130, 10. Svitávka (Hrdlička, Loskot) 96, 12. MO Svitávka (Vitula, Richter) 79.

(ČTK)

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.