OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Mládí vpřed! Škoda Octavia Cup zavádí kategorii Junior

Český značkový seriál Škoda Octavia Cup odstartuje letos v červenci na okruhu v německém Oschersleben druhou sezónu po obnovení, a to s jednou zajímavou novinkou ve startovním poli. Mezi zkušenými matadory a nováčky dostanou prostor ke zviditelnění mladí jezdci do 25 let. Ti budou totiž kromě sbírání bodů do celkové klasifikace také ve své věkové skupině bojovat v nově vypsané kategorii Junior. Na rošt se jich letos postaví hned pět: nadějný sedmnáctiletý mladík Tomáš Korený, motokárami ostřílený David Klar, polští bratři Adam a Tomáš Rzepečtí a Rakušan Keijo Keke Platzer.

Tři z pěti nováčků jsou ve Škoda Octavia Cupu absolutními nováčky. 17letý závodník Tomáš Korený a Ravenol Team San jsou nováčky v českém okruhovém seriálu. Pilot ze Šternberka letos získal od Autoklubu ČR statut reprezentanta České republiky ve světě automobilových závodů. Oceněn byl za úspěšnou sezónu v evropském šampionátu cestovních vozů ETCC, kde v kategorii Super 1600 závodil za volantem Fordu Fiesta 1.6 právě v barvách německé stáje Ravenol Team San.

Octavia Cup - ilustrační

„Těším se na těsné a vyrovnané souboje v pohárovém závodění v početném poli jezdců. Navíc v kategorii juniorů budu mít o to větší motivaci porazit své soupeře a dostat se na stupně vítězů. Rád bych tento rok bral jako sbírání cenných zkušeností s dvoulitrovým vozem na cestě do evropského šampionátu ETCC a jeho nejvyšší třídy,“ vyhlíží s nadšením premiérovou sezonu ve Škoda Octavia Cupu Tomáš Korený.

David Klar z Frýdku-Místku má za sebou bohatou motokárovou historii. 20 letý talent se v České republice držel mezi elitou a bojoval také mezi evropskou konkurencí, přičemž nakoukl rovněž do světového šampionátu. Premiéru v pohárovém závodění mu jistě ulehčí profesionální zázemí stáje Action Racing Mania a zkušený týmový kolega Michael Vorba.

„Všichni hovoří o tom, že premiérový rok je o seznamování, ale já bych to tak úplně brát nechtěl, přeci jen zůstávám ambiciózní. Nechci jezdit celý rok poslední, to by mě nebavilo. Uvidíme, jsou tam ostřílení jezdci, takže to bude náročné, nicméně snad to nějak zvládnu. Věřím, že mi obrovsky pomůže už jen samotná podpora týmového kolegy Michaela Vorby, protože je to velezkušený jezdec, kterého plně respektuji a velice si ho vážím,“ přiznává David Klar.

Dalším nováčkem a juniorem ve Škoda Octavia Cupu je 24letý student Žurnalistiky a nových médií ve Vídni Keijo Keke Platzer. Keijo skončil třetí v sezoně 2015 rakouského Suzuki Cupu a loni ho dokonce v těsném finiši vyhrál.

„Vnímám Škoda Octavia Cup jako ideální prostředí, kde mohu pokračovat po svém triumfu ve vysoce ceněném rakouském mistrovství. Škoda Octavia Cup nabízí moderní formu závodění se slušně rychlými vozy, zajímavě poskládaným kalendářem a silnou konkurencí,” těší se na novou zkušenost Keijo Keke Platzer.

Zkušenosti z loňska mají z juniorů pouze bratři Rzepečtí. Loni závodili v barvách týmu Interia. Jejich výkony byly hlavně na začátku sezony ovlivněné nedostatkem zkušeností a ne zcela ideálně zvoleným nastavením vozu. Letos mají v plánu zajíždět o poznání lepší výsledky. Dopomoci jim k tomu má také spolupráce se staronovým partnerem Basenhurt A&T Racing Team.

Za vznikem kategorie Junior ve Škoda Octavia Cupu stojí pan Josef Křenek, zakladatel stáje Křenek Motorsport a uznávaná osoba v hledání a práci s mladými talentovanými závodníky. Pan Křenek věří, že zavedení nové třídy nejenže český seriál okoření, ale zároveň posune o další krok kupředu.

„Pohárové závody slouží často začínajícím jezdcům jako odrazový můstek pro jejich další kariéru a jinak by to ani nemělo být v současném Škoda Octavia Cupu. Mladí jezdci jsou pro nás velmi důležití a jsme rádi, že již nyní tvoří čtvrtinu startovního pole. Pevně věřím, že jejich účast závody obohatí a že se jejich počet ještě rozroste. V každém případě budeme jejich počínaní bedlivě sledovat a v rámci možností je i podporovat,“ doplňuje zástupce promotéra Škoda Octavia Cupu pan Josef Křenek.

Zrdoj: Hugo Trkal| www.octaviacup.cz

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.