OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Veronika Šimková a Jakub Konečný zvítězili v Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost

22.–23. 10. 2016 NC Metropole Zličín – Praha

O víkendu proběhlo v NC Metropole Zličín FTIME Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost. Závod o titul nejlepšího lezce a lezkyně se konal poprvé mimo obvyklé prostředí lezeckých center. V průběhu víkendu tak tisíce návštěvníků NC Metropole Zličín viděly ty nejlepší české lezce.

MČR v lezení na obtížnostV ženském finále předvedla nejlepší výkon Veronika Šimková a dosáhla tak letos naprosto ojedinělého úspěchu v podobě vítězství v obou lezeckých disciplínách – boulderingu i lezení na obtížnost. Na stupních vítězů pak Veroniku doprovodily druhá Iva Vejmolová a třetí Lenka Slezáková.

Mezi muži kraloval Jakub Konečný – obrovská naděje českého lezení. Jako jediný ze všech účastníků finále dosáhl vrcholu cesty a bouřlivá reakce publika pak byla vyvrcholením skvělé atmosféry, kterou diváci závodníkům vytvořili. Na druhém místě skončil Jakub Hlaváček, který mistrně využil svých zkušeností a díky své výšce i lezeckého stylu, který byl zcela odlišný od ostatních finalistů a svou finálovou cestu skončil jen pár metrů před vrcholem. Třetí se umístil Martin Jech s velmi sympatickým bojovným výkonem.

Lezecká stěna byla v nákupním centru postavena jen pro Mistrovství České republiky s parametry odpovídajícími požadavkům IFSC (Mezinárodní federace sportovního lezení) a závodní cesty postavili zkušení stavěči Jan Zbranek – jediný v České republice s licencí hlavního stavěče cest Mezinárodní federace sportovního lezení (International Chief Route Setter IFSC) a Jan Šolc. Oba stavěči ukázali své mistrovství a závodní cesty byly stavěny tak, aby dokázaly jak prověřit závodníky, tak i ukázat napínavou podívanou pro početné publikum.

Po sobotních kvalifikacích, které závodníky správně rozehřály, se v neděli začalo pěkně zostra obtížným semifinále, jehož trasy byly v duchu aktuálních trendů v soutěžním lezení postaveny tak, aby velmi důkladně prověřily závodníky. Semifinále jsou v tomto moderním pojetí závodů na obtížnost skutečně velmi důležitá, neboť jejich výsledek rozhoduje v případě, že ve finále více lezců dokáže překonat všechny nástrahy soutěžní trasy a vylézt až na vrchol soutěžní cesty, takzvaný TOP.

V semifinále se opravdu nikomu ze závodících žen a mužů nepodařilo vylézt až na vrchol a bylo jasné, že na diváky čeká velmi napínavé finále. V něm se pak představilo osm nejlepších žen a mužů.

Sportovní lezení se stalo olympijským sportem a poprvé lezce uvidíme v Tokiu v roce 2020. Česká špička svými výkony ukázala, že naše naděje na olympijskou medaili jsou reálné.

Více na www.climb4.cz

MČR v lezení na obtížnost

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.