OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Silver Cup aneb Mistrovství světa juniorů třídy Finn

V dánském Aarhusu se od pondělí 4. 7. jede Finn Silver Cup, tedy mistrovství světa olympijské lodní třídy Finn pro závodníky do 23 let. V deštivém počasí a slabším proměnlivém větru si první den nejlépe vedl Philip Kasüske z Německa. Nás ale pochopitelně nejvíce zajímal obhájce titulu Ondřej Teplý. Ten dojel v úvodní rozjížďce na 3. místě. Později k tomu přidal 8. a 10. místo a byl na průběžné 4. pozici.

yachting

Nyní je odjeto již devět rozjížděk. Do konce závodu tedy zbývají už jen 4. Skvělé je, že Ondřej Teplý si v silném větru přes 10 m/s polepšil na medailovou pozici a drží průběžné 3. místo. V čele závodu je zatím suverénní Nenad Bugarin z Chorvatska.

„Věděl jsem, že bude velmi těžké obhájit titul z loňské Valencie, ale budu spokojený za jakoukoli medaili. Po dvou dnech v silném větru, kdy jsem zajel velmi konsistentně se všemi rozjížďkami v první šestce, jsem na bronzové příčce. Podmínky byly velmi náročné jak fyzicky, tak technicky, ale byl to skvělý jachting,“ pochvaluje si Ondra.

Závod je však velmi vyrovnaný, zbývají ještě dva závodní dny, vše je stále otevřené. Dnes jsou na programu další tři rozjížďky, poslední rozjížďka je naplánována na sobotu 9. 7.

O. Teplý

Výsledky po devíti rozjížďkách

1 CRO 52 Nenad BUGARIN 19           

2 GER 259 Phillip KASÜSKE 30           

3 CZE 5 Ondrej TEPLY 33           

4 GER 25 Max KOHLHOFF 36           

5 ARG 48 Facundo OLEZZA 37           

6 RUS 6 Arkadiy KISTANOV 44           

Více na: 2016.finnsilvercup.org

TZ: www.sailing.cz

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.