OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Sezóna Tomáše Engeho začíná v Mugellu

Víkendovým vytrvalostním závodem 12H Mugello odstartuje letošní závodní sezóna pro českého závodníka ve službách týmu Reiter Engineering Tomáše Engeho. Enge bude v Mugellu startovat s upraveným vozem KTM GT4, které má oproti standardnímu provedení vyšší výkon a vyšší přítlak. 

Enge - KTM

"Zatím ještě nevím, jak přesně bude vypadat můj kompletní závodní program v letošním roce, ale jsem moc rád, že začínáme právě tady v Mugellu. 24H Series představuje šampionát, který je neustále na vzestupu, což je dobře vidět na složení a kvalitě startovního roštu. Tento závod bereme převážně jako testovací podnik, kde bychom chtěli vyzkoušet různá vylepšení, jež v průběhu zimní přestávky vyvinuli inženýři našeho týmu. Zároveň chceme naší účastí podpořit náš partnerský tým RTR Projects, který bude s vozem specifikace GT 4 startovat ve třídě SP3," tak zněla slova Tomáše Engeho po příjezdu na okruh, který leží nedaleko malebného městečka Scarperia.

Engeho parťákem v prvním letošním závodě bude rakouský závodník Reinhard Kofler. Původně se počítalo s posádkou složenou ze tří jezdců, nicméně belgickou závodnici Naomi Shiff do Itálie nepustilo silné nachlazení a Enge s Koflerem tak absolvují závod pouze ve dvou.

"Naše auto bude mít upravenou aerodynamiku, převodovku a pár dalších drobností. Díky těmto úpravám bude náš vůz rychlejší, což nás řadí do třídy SP 2 mezi rychlejší prototypy. Naším přáním je auto otestovat v ostrém závodním režimu a podrobit jej tak pořádné zatěžkávací zkoušce. Minulý týden jsme byli v Mugellu testovat a byl to hodně vydařený test. Pro závod slibuje předpověď příznivé počasí a tak se těším, že si to užijeme. Tím, že pojedeme pouze ve dvou, to bude určitě hodně zajímavé. Závod je ale rozdělen do dvou částí, což nám situaci o něco ulehčí. Naším cílem je jet na maximum a pokusit se atakovat přední příčky,“ dodává Tomáš Enge.

Česko-rakouskou posádku čeká ve čtvrtek dvojice testovacích jízd, po kterých přijde v pátek ráno na řadu oficiální trénink, kvalifikace a start první části závodu. Ten je naplánován na 14:00. Počínání jezdců černo-červeného KTM se startovním číslem 24 na kapotě můžete sledovat v přímém přenose na stanici MOTORS TV nebo prostřednictvím živého streamu, jenž bude k dispozici v průběhu kvalifikace a celého závodu.

T. Enge

Časový harmonogram:

Pátek 18. března
09:15 - volný trénink - 90 min
11:00 - kvalifikace - 45 min
14:00 - start první části závodu - 4h
Sobota 19. března
09:30 - re-start závodu - 8h

Tisková zpráva a foto: www.tomasengeracing.cz

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.