OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Šestý den Dakaru byl pro Bonver Dakar Project nejtěžším. Ale bojuje se dál!

Dakarská bitva se blíží ke své polovině a její náročnost potvrzuje stále vyšší číslo těch, co museli skončit předčasně. Šestá ze čtrnácti etap přinesla bohužel konečnou pro jednu z posádek Bonver Dakar Projectu – po pádu ze svahu končí jediný cizinec v novém uskupení BDP, Nizozemec Marcel Schoo.

„Posádka je naštěstí v pořádku,“ hlásí z Chile šéf BDP Tomáš Vrátný. „Ale Tatrovka, kterou jsme v Kopřivnici postavili za sto dní, je na odpis.“ Vrátný opět děkuje Marku Spáčilovi (Czech Dakar Team/LIAZ). „Stejně jako předvčerem zastavil s pomocí u Aleše Lopraise, včera udělal to samé s Marcelem. Podařilo se mu Tatrovku postavit na kola. Díky, Marku!,“ říká Vrátný.

Spáčil poté, co pomohl týmovému kamarádovi, doplatil na jednu z nástrah Dakaru. Aby dohnal nabranou ztrátu, předjížděl pomalejší kamiony. Jenže to jsou situace, kdy jemný, všudypřítomný prach, hrozí snad nejvíce. „A stalo se… Marek trefil jeden hodně pomalý kamion! Kromě jiného se na jeho Lizce rozbilo přední sklo. Chudák Marek musel s kolegy jet asi tři sta kilometrů bez něj. V lyžařských brýlích. Snad budou posádka i auto schopni dál pokračovat,“ doufá Vrátný.

Další bezvadnou etapu předvedl Martin Kolomý (Czech Dakar Team/Tatra). Dojel v ní šestý a průběžně drží čtvrté místo. V závěsu za dvěma Kamazy a vedoucím Ivecem. „Martin je hvězdou a momentálně českou jedničkou! V některých úsecích bývá vůbec nejrychlejší. Drží čtvrtý flek a číhá… Já jel bez problémů, nehrotím a soustřeďuju se na roli rychlé asistence Martina,“ dodává Tomáš Vrátný.


BonverBonver Dakar Project po 5. Etapě, Arica – Calama:
Spojovací úsek: 314 km
Rychlostní zkouška: 454 km

Kamiony:
4. Kolomý (Czech Dakar Team/Tatra) -38:31 na prvního
16. Vildman (KM Racing/LIAZ) -4:14:45
17. Spáčil (Czech Dakar Team/LIAZ) -5:01:37
21. Vrátný (Czech Dakar Team/Tatra) -5:23:12

Motocykly:
45. Pabiška (KM Racing/Yamaha 450) -3:21:18

Media Bonver Dakar Project

Přidat komentář

dvě na druhou rovná se?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.