OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Scuderia Praha vítězný v Hankook 12H Navarra

Tým Bohemia Energy Racing Scuderia Praha s Ferrari 488 GT3 (#11, Jiří Písařík/Josef Král/Matteo Malucelli) vyhrál závod Hankook 12 Navarra. Pilot Matteo Malucelli dokončil závod po ujetí 387 kol, tj. 3.933 km Circuito de Navarra v severním Španělsku.  Pro tým je to první vítězství od loňského Hankook 24h PORTIMAO.

foto: Petr Frýba

Přes vydatnou dešťovou přeháňku a kontakt na začátku závodu, který ohrozil Ferrari, se podařilo českému týmu úspěšně dokončit závod a získat zasloužené vítězství v závodě 24H Series by Hankook.

"Byl to jen skvělý závod," řekl Josef král další pilot týmu Scuderia Praha. "Zdálo se to být mnohem snažší, než to bylo za volantem. Ale nakonec tým odvedl skvělou práci, je to naše první vítězství v sezóně, a doufejme, že můžeme udržet tempo."

Car Collection Motorsport Audi R8 LMS (#34, Gustav Edelhoff/Elmar Grimm/Max Edelhoff) dokončil závod na druhém místě, se ztrátou tří kol. Po urputné bitvě v závěrečné půlhodině tak udržel alespoň vítězství ve skupině A6-Am. Po dokončení první části závodu Hankook 12H Navarra byl německý tým s Audi v čele závodu, a při nedělním restartu stál na pole position. "Max [Edelhoff] mohl být rychlejší, ale neměli jsme další palivo," vysvětlil mladý německý pilot Gustav Edelhoff. "V posledních kolech musel stále jen šetřit palivo. Nebyli jsme si ani jistí, že se dostaneme do Parc Fermé! "

Hofor Racing

Výsledky závodu zde.

foto: Petr Frýba

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.