OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

S Krtkem na Praděd  

Ultramaratonským během pomůžou těm, kdo bojují s rakovinou

Z Dětské nemocnice FN Brno na Černopolní ulici je to na Praděd přibližně 150 km. Tomáš Sevránek a Viktor Slavíček, dva kamarádi a členové horolezeckého oddílu Tesla Brno, se rozhodli je na jeden zátah uběhnout a strhnout s sebou co nejvíc lidí myšlenkou na sportovní výkon s charitativním podtextem. Všechny účastnické poplatky i sponzorské dary půjdou na konto nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek – jde o nadaci Kliniky dětské onkologie FN Brno. Příspěvky se už teď shromažďují prostřednictvím webu hithit a zde se také dočtete o detailech celého nápadu.

V. Slavíček

Jak to začalo?

Tomáš i Viktor sportují odjakživa. Pro Viktora byl sport, zejména běh, úlevou a únikem ze smutku a bolesti v době, kdy jeho malý syn zápasil s leukémií. Díky vynikající péči týmu dětské onkologie FN Brno má dnes synek to nejhorší za sebou. Za to by Viktor chtěl tímto způsobem lékařům i sestrám poděkovat a pokusit se pomocí sportu získat finanční prostředky ve prospěch nadačního fondu Krtek, který pomáhá onkologicky nemocným pacientům.

Kdy se poběží?

Mezi 19. a 21. květnem, ještě se to upřesní. Startuje se od Dětské nemocnice na Černopolní a poběží se převážně po turistických trasách. Účastníci nemusí zdolat celou trasu, stačí kousek.

Co je cílem?

Uběhnout trasu Brno-Praděd na jeden zátah a získat od účastníků a sponzorů finanční podporu pro nadační fond Krtek.

Podrobnosti lze najít na stránce projektu http://skrtkemnapraded.blogspot.cz/  a také na stránce http://www.krtek-nf.cz/ 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.