OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Rallye Dakar se blíží: stroje se plaví do Argentiny, detaily trasy odtajněny

Šest týdnů zbývá do startu dalšího ročníku slavné Rallye Dakar. A tým KM Racing měl minulý týden napilno. Karavana, kterou vedl závodní kamion Liaz, následovaný „bydlíkem“ a dvěma doprovodnými vozy, se vypravila na své letošní putování do Jižní Ameriky. A nejmladší pilot kamionu v historii slavného závodu Martin Macík ve svém MINI uháněl do Paříže, aby odtud přivezl horké novinky z prezentace, kterou pořadatelé připravili pro letošní účastníky.    

Závodní stroje už jsou na cestě do Buenos Aires

Závodní technika týmu KM Racing už se plaví do Jižní Ameriky. První část cesty, dlouhá 1250 km, vedla ze Sedlčan do francouzského přístavu Le Havre, kde byla auta v pátek předána pořadatelům závodu. Kamion Martina Macíka dál pokračuje v cestě na lodi. A je tu v dobré společnosti, pořadatelé obdrželi klíčky od 265 závodních speciálů, 272 asistenčních vozů, 54 aut pro novináře a přidali také 40 aut, která budou během rallye přepravovat organizátory. Do všech závodních strojů bylo ještě před vyplutím instalováno bezpečnostní vybavení (GPS, Iritrack, Balisa, atd.)  Obrovská loď Grande Sao Paulo se na 21 dní promění v největší plovoucí parkoviště vyladěných závodních strojů a míří s drahocenným nákladem napříč Atlantikem. Se svými piloty se závodní vozy potkají až na začátku ledna v Buenos Aires. „Doufám, že až se s Lízou v Jižní Americe shledáme, bude v dobré kondici. Loni nám dorazila s rozbitou spojkou, ztracenými klíčky a vysazeným oknem, takže jsme se do oprav kamionu museli pustit ještě dřív, než závod vůbec začal,“ říká Martin Macík.  

Češi mají 5. nejsilnější zastoupení a těší se na maratónské etapy.

Martin Macík mezitím v Paříži získal další informace, které organizátoři odtajnili. A pro Čechy to byly pozitivní zprávy. Naše země bude mít na blížícím se startu Rallye Dakar páté nejsilnější zastoupení čítající 5 kamionů, 5 motocyklů a 5 aut. Optimistické byly také nové informace k trati, kterou letos připravoval Marc Coma, úspěšný motocyklista a vítěz několika předchozích ročníků. Posádce týmu KM Racing, ve složení Martin Macík, František Tomášek a Michal Mrkva, vyhovuje zejména fakt, že součástí závodu budou také netradičně dlouhé etapy. Jedna z nich bude dokonce maratónská a posádky po dojetí do bivaku nebudou mít k dispozici techniky ani servis, takže případné opravy budou muset řešit svépomocí, případně přečkat do konce následující etapy. Na závodníky čeká také několik etap vedoucích ve výšce přes 3 500 metrů nad mořem. Dalším náročným úsekem bude i trasa přes oblast Fiambala, která je proslulá vysokými teplotami a hodně rozbitým terénem. „Kamiony letos pojedou také přes Bolívii, kterou zatím nemáme tak dobře zmapovanou, takže nemůžeme přesně odhadovat, co nás čeká. Ale zatím se zdá, že v letošním ročníku se nedočkáme rozsáhlejších písečných a dunových polí, na které se všichni každý rok tolik těšíme a které rozhodují závod,“ uvádí Martin Macík. Každopádně, letošní trasa bude měřit přes 9 000 km a povede z Buenos Aires do Rosaria. Na pódiu se posádky představí 2. ledna 2016, úvodní etapa odstartuje 3. ledna, do cíle závodníci dojedou 16. ledna.   

Martin Macík bude v Sedlčanech naposled trénovat 28. prosince a na následující den už mají všichni členové týmu koupené letenky do Jižní Ameriky.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.