OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

První etapové vítězství!

„Když jsme šťastní, jsme vždycky dobří, ale když jsme dobří, nemusíme být vždycky šťastní." Oscar Wilde
Po neplánovaném i zaslouženém volnu se dakarská rallye zostra přehoupla do své druhé poloviny. Rozdílné trasy pro kamiony a ostatní kategorie, náročné a rychlé cesty, skalnatý a kamenitý povrch, takto můžeme popsat devátou trasu. Pořadatelé avizovali, že etapa a profil bude vyhovovat specialistům na ty nejzrádnější a nejnáročnější tratě.

O to větší radost nám dnes udělali pánové Aleš, Radim a Serge, tedy naše posádka se startovním číslem 503. Od prvních metrů speciálky bylo jasné, že jsou odpočatí, na waypointech chtějí s Princeznou 69 být mezi těmi nejlepšími a nejlépe první. Hned z kraje etapy měl technické problémy s turbodmychadlem, následně s řízením a v závěru s defektem pneumatiky suverénní a doposud vedoucí Nizozemec De Rooy. Neměl opravdu štěstí a nakonec v cíli etapy dojel na 59. místě. Propadl se rázem na čtvrté místo v průběžném pořadí se ztrátou 59 minut a 56 vteřin na vedoucího Nikolaeva jedoucího v Kamazu. Aleš jel ovšem naplno, pohyboval se celou dobu na druhé pozici a stahoval sekundy. Zároveň se vyvaroval všech chyb, v posledním měřeném úseku neuvěřitelně ještě zrychlil a v cíli to znamenalo první etapové vítězství. Za našimi skončil holandský jezdec Versluis (Man), třetí příčku obsadil Karginov (Kamaz). Etapa zamotala situaci, pořadí a rozdala znovu jiné karty. Celkově šestá pozice InstaForex Loprais týmu se po dnešním vítězství bohužel nezměnila, ztráta na vedoucího Nikolaeva je 1:31:37.

Velkou radost z výsledku etapy měl Karel Loprais, který spoustu věcí předvídá, závod skutečně důvěrně zná a má ho hluboko uvnitř svého srdce. Dneska poznamenal s úsměvem: „Je vidět, že se Aleš do stahování ztráty pustil velice odhodlaně. Za to ho můžeme jen pochválit. Smůla nechodí ani v Jižní Americe po horách, ale po lidech. Jasným případem je De Rooy. Prostě stát se to může komukoliv, i těm nejlepším. Alda jen potvrdil, že patří ke světové špičce a že letošní Dakar rozhodně nekončí. Bude to ještě hodně zajímavé a jedeme dál."

Aleš Loprais neskrýval spokojenost, radost a velice si pochvaloval dnešní rychlou zkoušku: „Pořadatelé pro nás připravili krásnou etapu. O to více nás těší, že se nám jí podařilo vyhrát. Podobala se spíše zkouškám ve WRC. Projeli jsme spoustu pasáží, které se daly jet řízeným smykem, což je s kamionem velmi zábavné. Po předjetí De Rooye, který měl nějaké technické problémy, jsme čistili trať ostatním. Jeli jsme jako vůbec první vozidlo celého dakarského konvoje. Výjimečně dnes totiž trucky startovaly jako první. V cíli jsme opět museli hasit brzdy, ale dnes to stálo za to."

S úsměvem, který včerejší vítězství vykouzlilo na tvářích celého týmu a snad i všech fanoušků, kteří oceňují sportovní výsledky dosažené českými závodníky na Dakaru 2013, pěkné úterý přeje

Lucie Houthoofdtová

Přidat komentář

dvě na druhou

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.