OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Přípravy na Deset mil Brnem finišují! Na start závodu se postaví na 900 běžců.

Už jen necelé dva týdny zbývají do jedinečného závodu se startem a cílem v centru Brna. A už teď mají organizátoři jasno – první ročník přiláká na devět stovek běžců. „V tuto chvíli je přihlášeno téměř 800 běžců. Budeme samozřejmě připraveni i na ty, kteří se budou chtít zaregistrovat až na místě. K dispozici pro ně bude ještě 200 startovních čísel,“ uvádí Aleš Čtvrtníček z organizačního týmu.

Deset mil Brnem odstartuje v sobotu 27. 9. ve 20 hodin. Pořadatelé nezapomněli ani na ty nejmenší a přichystali pro ně už od devatenácti hodin otevřený dětský a juniorský běh na vzdálenost jedné míle (kategorie 11–14 let) a půl míle (děti ve věku 6–10 let). Letos se také organizátoři rozhodli trochu experimentovat a spojili běžecký závod s nabídkou zvýhodněného vstupu do historických a kulturních zařízení města.

Účastníci závodu, který je zařazen do akce Brněnské dny pro zdraví, zažijí v premiérovém ročníku neopakovatelnou atmosféru nočního centra města a parku kolem hradu Špilberk. Vběhnou také na nádvoří této brněnské dominanty. Přes Denisovy sady se dostanou ke katedrále sv. Petra a Pavla. Neméně silný zážitek bude průběh nádvořím Nové radnice. Poběží se i místy, kam se jindy dostanou jen těžko. Start a cíl je u hotelu International na Husově ulici. “Závod ocení ti, kteří si chtějí hlavně užít atmosféru nočního Brna, ale také třeba podat výkon a vyhrát nějakou z peněžních prémií” podotýká Aleš Čtvrtníček a dodává, že během celého závodu bude o běžce dobře postaráno: “Na trati připravíme dvě občerstvovací stanice. Každý závodník také samozřejmě dostane občerstvení v cíli a může počítat se zázemím a převlékárnou.”

Se závodem by měli počítat i ti, kteří se na něj nechystají, ale budou mít namířeno do centra Brna. Vyžádá si totiž určitá dopravní omezení. Na několik hodin bude uzavřena ulice Husova a Šilingrovo náměstí. Omezení budou také ulice Gorazdova. Podrobnější informace o změně vedení MHD jsou na webu DPMB http://www.dpmb.cz/.

Další důležité informace a aktuality najdete na www.desetmilbrnem.cz a facebookových stránkách www.facebook.com/pulmaratonbrno.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.