OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Předkrm Rally Dakar zvládl celý Bonver Dakar Project

Ani letošní Rally Dakar nebyla ve svému úvodu výjimkou – přinesla jen krátkou speciálku, která jen úvodní ochutnávkou velkých dramat. Všech osm závodníků startujících v barvách nového uskupení Bonver Dakar Project (Czech Dakar Team, KM Racing, Dakar Holland Team) zvládlo peruánskou trasu Lima-Pisco a už myslí na dnešní etapu, která bude první skutečnou.

Zatímco úvodní rychlostní zkouška měřila 13 km, dnešní bude mít už 242 kilometry. Nejúspěšnější pilotem „Bonveráků" byl včera Martin Kolomý (CDT/). V kamionech byl osmý. Do elitní desítky se vešel Jaroslav Valtr (10., KM/LIAZ).

Z cíle se přihlásil Tomáš Vrátný, hlava nového projektu a loňský nováček Dakaru.
„Všichni jeli jako splašení, byl to docela rychlý začátek," líčí ostravský pilot Tatry. „Třináctikilometrový prolog v písku přišel po spojovačce dlouhé dvě stě padesát kilometrů. Vše šlo hladce a nám se jelo skvěle. Na sedmém kilometru jsem dojel Ginaf, co startoval přede mnou a nebylo snadné jej zdolat. Při předjížděcím manévru jsem nakonec zapadl do dunky a tam bohužel ztratil. Nechali jsme tam asi minutu a půl, čímž jsme přišli o průběžné páté místo a nakonec skončili dvacátí. Ale byl to jen začátek, vše nás teprve čeká. Zdravíme všechny domů a děkujeme za podporu celému Bonver Dakar projectu."

Bonver Dakar Project v 1. Etapě Lima – Pisco:
Spojovací úsek: 250 km
Rychlostní zkouška: 13 km
Kamiony:
8. Kolomý (Czech Dakar Team/Tatra)
10. Valtr (KM Racing(LIAZ)
20. Vrátný (Czech Dakar Team/Tatra)
24. Spáčil (Czech Dakar Team/LIAZ)
33. Vildman (KM Racing/LIAZ)
68. Schoo (Dakar Team Holland Team/Tatra)
Startujících 74 kamiony

Motocykly:
83. Pabiška (KM Racing/Yamaha 450)
97. Veselý (Czech Dakar Team/Yamaha 450)
Startujících 183 motocyků

Přidat komentář

dvě na druhou

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.