OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Pozvánka na lakrosový turnaj Prague Cup 2014

Ve dnech 27. až 29. června se v areálu SK Aritma v Praze 6 - Vokovicích koná tradiční mezinárodní turnaj v ženském a mužském lakrosu. Letos bude velmi dobře obsazený a poslouží jako kvalitní test naší mužské reprezentace před odletem na MS do americkáho Denveru. V ženské části budeme mít možnost vidět náš národní tým do 19 let, který vstupuje do posledního roku připravyna MS 2015.

Kořeny soutěže musíme hledat v roce 1998, kdy vznikla myšlenka doprovodit pražské ME v ženském lakrosu, dalším turnajem. Toho se tehdy zúčastnily rozvojové týmy evropských reprezentací, ale nabrat zkušenosti přijely tenkrát do Prahy i dva týmy Japonek. O tři roky později se k ženské divizi přidala i mužská, a od roku 2003 se ženský a mužský turnaj hrají společně.

lacrosse

Za dlouhou dobu turnaje se v něm vystřídaly týmy ze všech možných lakrosových zemí, od nejbližších sousedů, jako jsou Slováci nebo Poláci, až po vzdálené Japonsko a Austrálii. Pravidelně najdeme mezi účastníky mužstva z USA a britských ostrovů, na druhé straně bude letošním nováčkem ženská reprezentace Lotyšska. Díky své kvalitě, a vhodnému termínu, zařazují turnaj trenéři českých národních týmů prakticky bez výjimky do programu přípravy na velké mezinárodní akce.

lacrosse

V tomto roce jsou na seznamu účastníků mužské části soutěže kromě české reprezentace ještě dva americké týmy (Big3Lax a USA Athletes International), britský výběr hrající pod hlavičkou Team GB a dva naše klubové týmy, LC Jižní Město a TJ Malešice. Organizace USA AI tradičně přiváží finalistu turnaje, Team GB nebude také chtít hrát druhé housle, a tak finálová účast českého výběru nemusí být samozřejmostí.

Ženská část turnaje přinese zajímavé srovnání amerických, britských a kontinentálních týmů. Ženské americké týmy USA AI a AIST bývají na úrovni naší reprezentace, britské výběry pod hlavičkou Team GB 1 a 2 jistě nedají svou kůži zadarmo, Lotyšky budou chtít získat co nejvíc zkušeností, český mladý výběr má za sebou už dlouhou část připravy a klubové české (LCC Radotín, TJ SIS Flamingo United) a finský tým z Helsinek nemají co ztratit.

lacrosse

Je velmi težké předem tipovat medailisty, jedno je však jisté: Uvidíme kvalitní lakros.

Místo konání:

SK Aritma Praha
Nad Lávkou 5
160 00 Praha 6 - Vokovice

Rámcový program turnaje:

Pátek 27.6.

9-20: Zápasy základního kola

Sobota 28.6.

Ženy

9-15: Zápasy základního kola
15-18: Čtvrtfinálové zápasy

Muži

9-16: Zápasy základního kola
16-18: Čtvrtfinálové zápasy

Neděle 29.6.

Ženy

9-11.30: Zápasy playoff
11.30-13.00: Semifinále
13-15.30: Zápasy o umístění
15.40: Finále

Muži

10-12: Semifinále
12-14.30: Zápasy o umístění
14.40: Finále

Podrobný program turnaje a výsledky najdete na turnajovém webu na adrese http://www.lacrossepraguecup.com
nebo na Facebooku https://www.facebook.com/PragueCup


Text a foto: Petr Tahal

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.