OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Pouštní etapy na Dakaru pokračují

Více než šest stovek kilometrů z Antofagasty do El Salvadoru postupně završuje atacamské menu letošního Dakaru. Bezútěšná krajina plná jemného prachu guadal nabídla v podstatě stejně výživné menu jako den předtím, včetně těžkého, 108 kilometrů dlouhého dunového pole nad Copiapó. 

foto: Chytka

Tři minuty po desáté hodině se včera postavil Aleš Loprais na trať jedenácté etapy dakarského dobrodružství. Na speciálku dlouhou 605 kilometrů spojující chilská města Antofagasta a El Salvador vyrazil v kategorii kamionů jako první, předchozí etapu totiž vyhrál. Tentokrát mu ale tolik štěstí při projíždění pouště Atacama nepřálo. Po 43 kilometrech se do čela dostal Rus Karginov s Kamazem, Aleš na něj ztrácel 24 vteřin. Po dvou stovkách kilometrů už byli před Královnou 69 i Iveco Nizozemce de Rooye a další Kamaz s Nikolajevem za volantem. V tu chvíli zaostával Aleš Loprais o 7 minut a 49 vteřin.

Ovšem zdaleka se nevzdával. Na jednom z dalších mezičasů, konkrétně na 329. kilometru, se posádka vozu s číslem 504 probojovala na třetí místo, čtvrtý byl v tu chvíli de Rooy, pro kterého to znamenalo ztrátu celkového vedení v soutěži. Novým lídrem se stal Karginov, který nezadržitelně mířil k cíli.

Zatímco v čele hořel nelítostný boj o nového celkového lídra kategorie kamionů, Vlasta Vildman etapu odjel stabilně a konzistentně. Vlasta se postupně mírně zlepšoval na jednotlivých waypointech, dlouho se pohyboval v etapě sedmnáctý, ale kousek před koncem využil zdržení Jo Aduy z týmu deRooy a šel o příčku výše. V celkovém pořadí se prozatím pohybuje na třinácté příčce a bude záležet na tom, kdy a v jakém odstupu se Aduovi podaří dostat do cíle. Vlasta zároveň využil zaváhání dosud výborného Holanďana van den Brinka s Ginafem a posunul se o příčku výše. Nejbližší rival Teruhito Sugavara se mu však v celkových výsledcích mírně vzdálil.

KM Racing

Poušť Atacama však stále ještě nekončí. Ve dvanácté etapě se celých 350 kilometrů hned po startu odbude právě v ní, včetně závěrečných 150 kilometrů v písku s cílem v dunách u Copiapó.

Přidat komentář

dvě na druhou

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.