OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kieler Woche 2016

Poslední velká jachtařská regata před olympiádou

Největší německá regata skončila v neděli 26. června medailovými rozjížďkami olympijských tříd. Do nich se probojoval pouze Ondřej Teplý ve třídě Finn. Bohužel ve finálové jízdě zaznamenal předčasný start, takže si již nepolepšil a skončil šestý. Startoval společně s Chorvatem z levé strany krátké startovní čáry a změna větru je donutila udělat obrat na pravobok ještě před startem, čímž byli oba přes čáru. Naši dva olympionici Veronika Kozelská Fenclová a Viktor Teplý skončili těsně za desítkou. „Jelo se převážně ve slabém větru, v jedné zrušené rozjížďce jsem dostal černou vlajku, takže jsem v následující pak nemohl startovat. Vzhledem k tomu, že už jsem měl jeden horší výsledek kvůli zlomené píně, nedostal jsem se do medailové rozjížďky,“ komentoval Viktor Teplý průběh závodu. Pro naše mladé reprezentanty Štěpána Novotného a Jakuba Halouzku bylo velkým úspěchem, že se oba dostali do zlaté skupiny. Veronika Kozelská Fenclová zaznamenala dva předčasné starty a v úplně slabém větru se jí příliš nedařilo. Jakmile na poslední den přišla bríza kolem 8 m/s zajela první a druhé místo. V paralympijské třídě 2.4mR Daniel Bína nejel poslední dvě rozjížďky, protože musel odjet naložit loď do kontejneru do Ria, a propadl se na celkové 17. místo.

V. Teplý

Viktor Teplý odlétá ve čtvrtek 30. 6. do Ria na trénink, Veronika Kozelská Fenclová ho bude následovat 4. července. Daniel Bína poletí do Ria až 30. srpna. Od 17. do 19. července se zúčastní v Praze na Vltavě mistrovství České republiky v match racingu na lodích třídy 2.4mR.

Výsledky

Třída Finn (31 lodí)

 1. Phillip Kasueske GER
 2. Ivan Kljaskovic Gaspic CRO
 3. Max Kohlhoff GER

......

 1. Ondřej Teplý CZE

Ondřej Teplý

Třída Laser (111 lodí)

 1. Philipp Buhl GER
 2. Giovanni Coccoluto ITA
 3. Sergey Komissarov RUS

......

 1. Viktor Teplý CZE
 2. Jakub Halouzka CZE 
 3. Štěpán Novotný CZE
 4. Jiří Halouzka CZE
 5. Michal Steiner CZE
 6. David Bezděk CZE

Třída Laser Radial (56 lodí)

 1. Tiril Hartvedt Bue NOR
 2. Mouika Mikkola FIN
 3. Svenja Weger GER

.....

 1. Veronika Kozelská Fenclová CZE
 2. Martina Bezděková CZE

Veronika Fenclová

Třída 2.4mR (33 lodí)

 1. Heiko Kroeger GER
 2. Hans Asklund SWE
 3. Uli Libor GER

......

 1. Petr Čermák
 2. Daniel Bína 

foto: E. Skořepová

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.