OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Po letní pauze míří Remus formel cup do Brna

Letošní ročník formulového poháru pod patronací Franze Woesse začal na Hockenheimu, dále pokračoval na okruzích Imola, RedBullRing, Spa a Lausitzring a po letní dovolenkové pauze uvidíme závodníky Remus F3 Cupu i v Brně na Masaryk Racing Days. S pěti letošními vítězstvími se zatím drží na čele Sandro Zeller ze Švýcarska s Dallarou 306 Volkswagen, který zatím v deseti závodních jízdách nasbíral rovných 200 bodů. Jedno vítězství ze zatím posledního závodu na Lausitzringu mu uzmul jeho největší letošní soupeř Phillip Regensperger z Německa s Dallarou 305 Spiess a třetí místo zatím patří vítězi jednoho klání ve Spa, tedy Kurtu Böhlenovi ze Švýcarska, který pilotuje Dallaru 308 Spiess.

Remus formel Cup 2017, foto Rolf Schindler

V dalším pořadí hraje prim značka Mercedes se čtvrtým Marcelem Toblerem s Dallarou 308 Mercedes a pátým Italem Andreou Cola s Dalalrou 312 Mercedes. Na Redbullringu jsme viděli i Poláka Karkosika s Dallarou 308, který se loni objevoval v Carboniacupu a dokonce potkáváme i Ira Tima Bucklaye na Dallara 302 Toyota. V celkové klasifikaci figuruje i český zástupce Antonín Sůs s Dallarou 302 Opel, kterému patří 18. místo.

Klasifikace F3 Trophy patří formulím s datem výroby 1992-2007. Tam zatím vede Sandro Zeller se 150 body, před Dr. Ulrichem Drechslerem na Dallara 305 Spiess a Manfredem Langem s Dallarou 305 Spiess. Náš Antonín Sůs je zatím na čtvrté příčce, kterou bude chtít brněnským závodem jistě vylepšit.

Klasifikaci Formel Renault 2,0 vede Thomas Aregger ze Švýcarska.

V klasifikaci F4 vede Michael Santos s formulí BMW, o třetí až čtvrté místo se dělí Petr Semerád a na pátém místě figuruje před posledními dvěma závodními víkendy Filip Turek na Van Diemen.

Remus formel Cup 2017, foto Rolf Schindler

Jednotlivé výsledky a pořadí nalenete zde.

Vláďa Rožánek

Remus formel Cup 2017, foto Rolf Schindler

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.