OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Pavel Kelemen třetí na SP v keirinu

Na čtvrtém světovém poháru této dráhové sezóny se česká reprezentace opět dočkala medailového umístění. Pavel Kelemen nastoupil do keirinu s odhodláním prosadit se minimálně do finále. 

Z rozjížďky postupovali první dva na cílové pásce. Pavel útočil taktikou senko tzn. z první pozice a pouze Litevec Lendel jej stačil na cílové pásce překonat. První úkol byl splněn, přímý postup do semifinále.

Jízdy o finále jsou již o něčem jiném. Ze šesti jezdců  jdou první tři do finále, ostatní do malého finále. Pavel Kelemen si opět pohlídal postupovou pozici a v náročné, rychlé jízdě byl v cíli druhý. Do finále jej doprovodili  japonec Wakimoto a francouz Pervis. Z druhé jízdy postoupili ukrajinec Vinokurov, španěl Peralta Gascon a japonec Watanabe.

Fnále nakonec suveréně opanoval japonský sprinter Yuta Wakimoto a o druhé a třetí místo si to rozdali Pervis, Vinokurov a Pavel Kelemen. Nakonec pro sebe tento souboj rozhodl suverén letošních světových pohárů Andrii Vinokurov a ěsně za ním dospurtoval Pavel Kelemen, který bral bronz. 

Pro Pavla Kelemena to znamená zisk již druhého cenného kovu v průběhu jednoho týdne. Na SP v kanadském Miltonu bral bronz z týmového sprintu a nyní tedy bronz z keirinu. 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.