OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Ospalý versus Vabroušek. I tento souboj nabídne triatlon v Račicích, kde se bude plavat pořád rovně

V neděli 16. června pokračuje v Račicích svým třetím dílem Český pohár v olympijském triatlonu a závod je také Akademickým mistrovstvím České republiky. Koná se na tratích 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu.

Povodně Račice nikterak nezasáhly, takže závod je připraven a pojede se. „Měl jsem snad stovku telefonátů a všichni se ptali, jestli se pojede. Takže hlásím, že v Račicích je vše v pořádku a na všechny závodníky i diváky se moc těšíme,“ řekl úvodem ředitel závodu Martin Dvořák ze společnosti SportGroup.cz.

Nejzvučnějšími jmény startovní listiny jsou Filip Ospalý a Petr Vabroušek. Ospalý je ikonou českého triatlonu a Račice budou vzhledem k jeho závodnímu programu nejspíše jeho jediným závodem v Česku. Petr Vabroušek je nejlepší český železný muž a závod pro něj bude spíše tréninkem, protože na něj v dalších víkendech čeká šest ironmanů. „Bohužel kvůli zraněním a termínové kolizi s mistrovstvím Evropy chybí všichni čtyři olympionici z Londýna, ale jsme rádi, že se nám v plné síle ukážou matadoři Vabroušek s Ospalým, které budou prohánět mladší závodníci včetně reprezentantů do 23 let,“ dodal Dvořák.

Plavání proběhne ve veslařském kanále, kde triatlonisté poplavou stále rovně. Jako kdyby byli v bazénu. Toto řešení má své obrovské výhody i pro diváky, kteří si podél tratě mohou udělat procházku a přitom sledovat, jak si jednotliví závodníci vedou. „Triatlonisté se rozhodně nemusí bát nějaké tlačenice u bójky. Žádná totiž není,“ smál se Dvořák.

Cyklistickou část triatleti absolvují v osmi pětikilometrových okruzích v uzavřeném prostoru okolo kanálu, kde je skvělý povrch. Závěrečný běh pak proběhne v okolí areálu převážně na šotolinovém povrchu v borovicovém lese pod korunami stromů.

Závod je určen pro všechny věkové i výkonnostní kategorie od žáčků po dospělé a nechybí ani oblíbená kategorie Rodin, jejíž hlavním partnerem je CK ALEX. Start žákovských kategorií, které mají pochopitelně menší závodní objemy, je v 10 hodin. Junioři a dorostenci pojedou na tratích sprintu a odstartují ve 12:30. Hlavní závod pak bude odstartován ve 14:30 hodin.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.