OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Olympionik Čelůstka má únavovou zlomeninu nohy, start na ME je v ohrožení

Český triatlonový reprezentant a účastník olympiády v Londýně Jan Čelůstka ve večerních hodinách slyšel od doktora nepříjemnou zprávu. Že má únavovou zlomeninu v nártu levé nohy. Pro zkušeného českého triatleta to znamená, že se o víkendu nezúčastní závodu Světové série v Madridu a v ohrožení je i mistrovství Evropy, které se v polovině června koná v Turecku.

Čelůstka

Čelůstka dopoledne nechyběl na tiskové konferenci České triatlonové asociace, kde přítomné novináře i své kolegy z triatlonové branže šokoval nemilou zprávou. „Po vítězství v Bratislavě jsem se nemohl postavit na nohu. Neběhal jsem a je zde podezření na únavovou zlomeninu,“ řekl Čelůstka.

Vyšetření magnetickou rezonancí v Berouně bohužel nepříjemnou diagnózu únavové zlomeniny potvrdilo. „Doktor potvrdil nález únavové zlomeniny na nártu levé nohy. Víc mi k tomu řekne až sportovní doktor, který bude vědět dobu léčení a vůbec co a jak,“ popisoval smutně Čelůstka, který teď o víkendu vynechá závod Světové série ve Španělsku a přiznal, že možná vynechá i evropský šampionát.

„Madrid nejedu. Evropa je v ohrožení. Rozhodne se to nejspíš v úterý u doktora Freie, který je na to jeden z největších odborníků v Praze,“ vysvětlil třicátý muž olympiády z Londýna, který by rád na ME startoval, ale ne za každou cenu.

„Samozřejmě chci jet a udělám pro to maximum, ale je teprve začátek sezony a v případě, že nebudu na 90% fit, raději to vynechám, doléčím a začnu závodit třeba v červenci. Sezona bude ještě dlouhá a ME není jediný závod. Navíc to není olympiáda, která je jednou za čtyři roky. Tam bych byl ochotný riskovat,“ řekl Čelůstka, kterého zranění limituje i při chůzi.

„Při plavání i na kole to necítím, ale běh bolí hodně moc a chůze je také hrozná. A když to namůžu, bolí mě to i při jízdě v autě. Jedině snad když ležím, tak je to v pohodě,“ popsal Čelůstka, kterého asi nejvíce štve, že netuší, kde k takovému zranění přišel.

„Jsem pořádně naštvaný. Obzvlášť když není jasné, z čeho to je. Zatím jsem moc nezávodil a v tréninku jsem taky oproti loňskému roku ubral. Asi to bude nějaká kombinace více faktorů,“ uzavřel.

Čelůstka

Přidat komentář

dvě na druhou rovná se?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.