OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

V sobotu 1. září se ve Zlivi koná šestý díl Českého poháru v olympijském triatlonu. Předposlední závod prestižního seriálu je součástí akce Weekend s triatlonem. V jižních Čechách nedaleko Českých Budějovic totiž budou triatlonové závody během celého víkendu.

Akce začíná už v pátek 31. srpna, kdy je od 17 hodin na programu závod Open na tratích 200 metrů plavání, 5 kilometrů na kole a kilometr běhu. Díky těmto distancím je vhodný i pro děti. V sobotu dopoledne nejprve proběhnou závody žáků od 8 do 15 let, odpoledne na trať vyrazí dorostenci, junioři a dospělí. 9. ročník závodu Memoriál Jiřího Kratochvíla je předposledním dílem Českého poháru a jede se na olympijských tratích 1500 metrů plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu. Do hlavního závodu už je přihlášeno téměř 170 závodníků. Třídenní akci zakončí v neděli závod družstev na tratích sprintu.

Plavecká část proběhne v rybníku Mydlák, cyklistika povede po silnici s asfaltovým povrchem. Z depa vyjedou triatlonisté směr Zahájí  a dále na silnici DIAMO. Pak otočka a po stejné trase zpět. Okruh měří 10 kilometrů, takže v hlavním závodě jej triatleti absolvují čtyřikrát. Závěrečný běh pak vede po asfaltové cestě v lese pod korunami stromů. Okruh měří 2,5 kilometru.

„Bude to víkend nabitý triatlonem, takže bych rád pozval všechny sportovní fanoušky do Zlivi na tradiční akci. Ta se koná v krásném prostředí, nedaleko je Hluboká nad Vltavou a spousta dalších pěkných míst, která stojí za to vidět,“ láká do jižních Čech hlavní pořadatel Ing. Karel Strolený. Ten velmi oceňuje pomoc sponzorů, kolegů a bývalých sportovců, kterým na zlivském triatlonu záleží. „Moc všem děkuji za pomoc. Bez ní by bylo v dnešní době skoro nemožné takovéto závody uspořádat,“ uzavřel Strolený.

Přidat komentář

dvě na druhou rovná se?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.