OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Letní olympiáda dětí a mládeže 2017

Děti na lodních třídách Optimist a RS Feva zahájili na Brněnské přehradě svou olympijskou soutěž. Závodu se účastní všech 14 krajů. Za větru do 4 m/s odstartovali nejdříve chlapci na Optimistech následováni dívkami. Tato třída zvládla tři rozjížďky. Pořadí se často měnilo, vítr byl proměnlivý, a tak nebyla nouze o zajímavé okamžiky. Nejlépe si s dnešními podmínkami poradil Lukáš Wehrenberg z Prahy, před Petrem Hálou ze Zlínského kraje a Tomášek Mlejnkem z Pardubického kraje. Mezi dívkami byla nejlepší Markéta Kališová z Jihomoravského kraje, před Klárou Himmelovou ze Středočeského kraje a Annou Teubnerovou z Prahy. Pak na vodu vypluly dvouposádkové RS Fevy a odjely dvě rozjížďky. V nich se nejvíce dařilo posádce z Plzeňského kraje sourozencům Jakubovi a Tereze Dobrých, druzí jsou po dnešku Vojtěch Brož a Matouš Hlaváček z Prahy a třetí posádka Jihomoravského kraje Petr Tupý a Dan Viščor. V součtu zatím v jachtařských soutěžích vede Praha. 

Krásný jachtařský den

Druhý den jachtařské regaty na Letní olympiádě dětí a mládeže byl jako vystřižený. Na Brněnské přehradě svítilo slunce a foukal příjemný vítr kolem 5 m/s s občasnými silnějšími poryvy. Ideální jachtařské počasí si užila zejména dopoledne třída RS Feva, jejíž první dnešní rozjížďku přenášela Česká televize. Ze člunu dění na vodě komentoval dvojnásobný olympionik ve třídě Laser Viktor Teplý: „Sám jsem se dětské olympiády v roce 2005 také zúčastnil, tak vím, jak důležitý závod to je pro všechny děti, které zde startují. Držím jim palce a přeju, aby jim toto krásné jachtařské počasí vydrželo.“

Třída RS Feva tedy absolvovala tři vydařené rozjížďky, v nichž favorité potvrdili své kvality a posádky, které byly na medailových pozicích, jen upevnily svá postavení. Ve vedení tedy zůstali sourozenci Jakub a Tereza Dobrých z Plzeňského kraje, druzí jsou stále Vojtěch Brož a Matouš Hlaváček z Prahy a třetí Petr Tupý a Dan Viščor z Jihomoravského kraje.

Pro třídu Optimist, která startovala odpoledne, vítr bohužel trochu zeslábl. Přesto se podařilo odjet čtyři plánované rozjížďky. Opět se nejvíce dařilo Lukáši Wehrenbergovi z Prahy, který dvě rozjížďky vyhrál a dvakrát skočil třetí. „Zpočátku jsem měl pocit, že nemám dostatečnou rychlost jako moji soupeři, ale nakonec se mi rozjížďky povedly,“ neskrýval spokojenost talentovaný pražský závodník. Na druhém místě je o pouhý bod Tomáš Mlejnek z Pardubického kraje a na třetím Petr Hála ze Zlínského kraje. Mezi dívkami si vedení upevnila Markéta Kališová z Jihomoravského kraje, druhá zůstává Klára Himmelová ze Středočeského kraje. Anně Teubnerové z Prahy se dnes příliš nedařilo, na třetí místo se před ni dostala Kristýna Piňosová z Olomouckého kraje. Zítra závod pokračuje opět v 10 hodin. Začínají Optimisti.

Text a foto: PR Českého svazu jachtingu

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.