OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Offroadsport vybojoval páté místo na Pharaons Rally

ilustračníTento výborný výsledek se týmu podařil v egyptské poušti, navzdory velmi obtížné trati a obrovskému vedru. H3 Evo7 prošlo těžkým testem. Tři po sobě následující pouštní závody, s minimem servisu, prověřily síly a možnosti nového vozu. Po návratu domů jej čeká podrobná  kontrola a po vyhodnocení testu i možné další úpravy.

Po příletu do Hurghady, egyptského letoviska ležícího na břehu Rudého moře, jsme se přesunuli do resortu El Gouna, vzdáleného 30 kilometrů.

Druhý den začal mechanikům třídenní servisní maraton. Kromě běžné údržby a přípravy vozu před závodem, je čekala částečná přestavba chladícího systému. Na SCCR v Kataru docházelo k přehřívání převodovky a tento problém bylo třeba vyřešit.

19. května v 9 hodin jsme absolvovali administrativní a technické přejímky a odpoledne proběhl na okraji resortu krátký prolog.

20. května odstartoval závod do své první etapy, přes pohoří Rudého moře do Luxoru. Rychlostní zkouška dlouhá 221 kilometrů vedla posádky kaňony a starými stezkami, kudy kdysi procházely karavany. Venkovní teplota dosahovala místy 48 stupňů a byla zde velmi těžká navigace. Vítězem etapy se stal Vladimír Vasilyev s vozem Mini All4 Racing. Mirek Zapletal s Maciekem Martonem obsadili šesté místo, u H3 Evo stále přetrvával problém s teplotou převodovky. Po dalších servisních úpravách se podařilo konečně teplotu snížit. 

Druhá etapa z Luxoru do oázy Dakhla byla nejdelší. Po přejezdu, dlouhém 244 kilometrů, odstartovali závodníci na rychlostní zkoušku. V poledne, při teplotě 47 stupňů, vyrazili do Lybijské pouště na trasu dlouhou 363 kilometrů. Písečné duny se střídaly s kamenitými pasážemi, na kterých hodně vozů zdržely defekty. Nasser Al Attiyah prorazil tři kola, ale podařilo se mu dorazit do cíle jako prvnímu. Naše posádka ztratila 30 minut, když vykopávala svůj vůz z měkkého písku a  dojela do cíle druhé etapy na pátém místě.

Třetí den vedla jezdce trasa závodu do  oázy Baharija. Rychlostní zkouška dlouhá 289 kilometrů opět prověřila síly jezdců i jejich techniku. Na špici závodu se odehrával boj o první místo mezi Nasserem Al Attiyah a Jazzedem Al Rajhi. Vladimír Vasilyev zlomil horní rameno zavěšení a oprava ho stála hodinu času. Mirek Zapletal s Maciekem Martonem si tento den užívali jízdu bez problémů a obsadili pátou příčku.

Čtvrtá etapa byla 315 kilometrů měřící smyčka s množstvím rychlých pasáží, v blízkosti oázy Baharija.  Tento den byl hodně podobný tomu předchozímu, naše posádka dojela do cíle opět na pátém místě. Ani poslední den závodu nepřinesl žádné velké změny. Pořadí jezdců bylo téměř stejné. Pouze polská posádka Dabrowski – Czachor dorazila do cíle s tříhodinovým zpožděním. Kvůli zlomenému zadnímu hnacímu hřídeli se propadla v celkovém hodnocení na sedmé místo. Díky tomu se při vyhlášení, které se konalo po ukončení rychlostní zkoušky u pyramid v Gíze, radoval z celkového třetího místa Erik Van Loon a Rosegaar Wouter na voze Mini. První místo obsadil Yazeed Al Rajhi s Timo Gottschalkem a druhý byl Nasser Al Attiyah s Mathieu Baumelem.

Vozy Offroadsportu si vedly v tomto náročném pouštním závodu velmi dobře. Mirek Zapletal s Maciekem Martonem obsadili páté místo a H3 Evo kazašského týmu Mobilex Racing se umístilo na šestém místě.

Tisková informace www.offroadsport.cz

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.