OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

OffROAD Maraton Trstěnice: RIS racing přijel, skákal a zvítězil

Čtvrtý závod OffROAD Maratonu se jel uplynulou sobotu v motokrosovém areálu Svatého Víta v Trstěnicích. Na téměř pětikilometrové trati se nejlépe dařilo motorkáři Danielu Galiovi a čtyřkolkáři Martinu Miřejovskému. Nejúspěšnější mezi auty byl tým RIS racing se svou buggy, který s přehledem projel cílovou páskou jako první.

foto: J. Jonáš

Dopolední starty patřily motorkám a čtyřkolkám, které vyrazily do své druhé letošní tříhodinovky. Na trati ukázaly své technické dovednosti, průjezdy brody i pěkné skoky. Mezi motorkami dojel letos premiérově absolutně první Daniel Galia z týmu RD racing (Mistr Moto E1), který se na špici propracoval po soubojích s druhým Martinem Dvořákem z Midland Racing teamu (Mistr Moto E). Oba si jako jediní připsali 31 kol.

Nejlepší čtyřkolkáři zvládli jen o dvě kola méně. Favorizovaný Martin Miřejovský z Teamu Max2 musel o vítězství bojovat s německým jezdcem Michaelem Grimmim z Quad XBerlin, který nakonec skončil druhý celkově i mezi mistrovskými sportovními čtyřkolkami. 

foto: J. Jonáš

Závěr offroadové soboty patřil autům na čtyřech kolech. Skvělý výkon předvedl nováček letošního seriálu RIS racing team, který se svou buggy najezdil a nalétal 50 kol. A navzdory dvoukolové penalizaci za nepřítomnost druhého jezdce po stanovené hodině si udržel absolutní prvenství i vítězství v kategorii Speciál do jednoho litru. Celkově druhý RTR projects najel 47 kol před třetím WINGS teamem, který si 45 koly zajistil plný počet bodů ve své kategorii i třetí místo absolutně. Jeho největší soupeř KB System offroad team se kvůli defektu kola musel spokojit s druhou příčkou. Radost týmu ale udělal druhý stájový speciál do dvou litrů, který svoji kategorii vyhrál. Nejlepším amatérskou posádkou byl stabilně jezdící Kamionservis. 

Offroad Maraton se tímto závodem dostal do své poloviny. Závodníci si užijí letní přestávky, aby mohli v plné síle nastoupit poslední srpnový víkend ke dvoudennímu klání - motorky i čtyřkolky čeká čtyřhodinovka a auta dvanáct hodin v terénu.

foto: J. Jonáš

Přidat komentář

dvě na druhou rovná se?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.