OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Obhajovala jsem titul, ale stříbro beru všemi deseti, hodnotí druhé místo z ME v zimním triatlonu Erbenová

Česká reprezentantka Helena Erbenová o víkendu vybojovala stříbrnou medaili na ME v zimním triatlonu. Do estonského Tartu jela obhajovat titul loňské šampionky, a přestože na první místo nedosáhla, i s druhým místem je maximálně spokojená. Kromě medailového umístění v individuálním závodě pak pomohla české štafetě k bronzu.

Heleno, jste vicemistryně Evropy v zimním triatlonu. Jaký to je pocit?
Jsem velice spokojená. Jela jsem sice obhajovat loňské překvapivé vítězství, ale stříbrnou medaili rozhodně beru.

Loni první, letos druhá. Není to trochu zklamání? Nedělala jste si zálusk na zlato?
Není to zklamání. Vždyť já ještě o Vánocích nevěděla, jestli pojedu nějaký zimní triatlon.

Jak vám vyhovovaly tratě a podmínky v estonském Tartu, kde se šampionát konal?
Trochu mě překvapilo, že tratě jsou hodně placaté. A tento typ tratí mi nevyhovuje. Raději se trápím do kopce než po rovině.

Jak z vašeho pohledu vypadal průběh závodu?
Na běhu jsem si vybudovala náskok 30 vteřin, ale hned jsem něco ztratila v depu. Při běhu jsem cítila, že to není ono a na kole jsem se trápila od prvního šlápnutí. Obě Norky se kolem mě prohnaly jako rychlík a vzdalovaly. V té chvíli jsem si říkala, že na lepší než třetí místo to nebude. Nakonec jsem ještě zabojovala na lyžích a podařilo se mi dostat na druhé místo.

Jaké jsou vaše nejbližší závodní a tréninkové plány?
O víkendu pojedu do Hlinska, kde se mělo konat mistrovství republiky v zimním triatlonu, ale kvůli nedostatku sněhu se závod pojede jako duatlon. I tak tam ale vyrazím. A co se týče tréninku, tak asi bude potřeba trochu popřemýšlet a udělat nějaké změny. Především tedy co se týče kola.

Heleno, vy jste také byla součástí štafety, která na ME vybojovala bronz. Jak hodnotíte tento výsledek?
Já hodnotím bronzovou medaili velice pozitivně, protože na lepší místo už jen vzhledem k tomu, že přes tři minuty dostaneme v depech, nebylo.

Jak jste štafetový závod vnímala na trati a jaké to bylo sledovat své týmové parťáky?

Během závodu jsem je příliš nesledovala. Jen jsem si hlídala čas, kdy budu mít předávku, protože venku bylo ten den minus 12 stupňů. Takže jsem se raději udržovala v teple.

Přidat komentář

dvě na druhou

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.