OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

O mistru světa F1 se rozhodne na okruhu Interlagos

Na okruhu Interlagos v Brazílii, nedaleko Sao Paula se rozhodne letošní seriál GP F1. Vracečky a rychlé zatáčky v kombinaci s výrazným přetížením činí z tohoto okruhu jeden z technicky nejnáročnějších okruhů v kalendáři. Abrasivní asfalt, rychlé zatáčky, velký aerodynamický přítlak. S nástrahami tohoto ikonického okruhu se nejlépe vyrovná kombinace tvrdé a střední specifikace pneumatik, které nabídnou potřebný výkon, přilnavost i bezpečnost.

Zatáčky č. 4 a 5

Oblast intenzivního brzdění, za kterou následuje rychlá zatáčka na levou ruku. Jezdci naplno využívají brzdné zóny, aby získali co největší adhezi pro své přední pneumatiky. To pak zaručuje spolehlivě rychlé zatočení a přesnost jízdy v nájezdu do zatáčky.

Zatáčky č. 6 a 7

Do obou zatáček tohoto komplexu se najíždí naslepo. Obě se jedou jako jediná zatáčka, na pátý rychlostní stupeň při 220 km/h. Proměnlivost výšky a povrchu dráhy znamená, že generování optimální přilnavosti a přítlaku je velmi důležité. Pneumatiky pomáhají udržet perfektní adhezi, což vede k efektivnější a bezpečné jízdě skrze zatáčky.

Zatáčka č. 14

Jedná se o nejpomalejší zatáčku na okruhu. Druhý rychlostní stupeň a 70 km/h. Okruh je zde ve stoupání, což auto přivede k vrcholu zatáčky. Ze zatáčky je potřeba akcelerovat opatrně, jelikož pneumatiky mají tendenci se protáčet v době, kdy auto na ně přenáší výkon motoru.

Přidat komentář

dvě na druhou

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.