OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Nová YZ65 startuje závodní nadšení mladých jezdců

Už pět desetiletí dominuje v motokrosových soutěžích řada vítězných závodních motocyklů YZspolečnosti Yamaha. Od chvíle, kdy tato značka zvítězila na prvním motokrosovém mistrovství světa v roce 1973, dosáhly stroje YZ společnosti Yamaha vítězství ve všech hlavních mezinárodních kategoriích.

Závoděním a vítězstvím na nejvyšší úrovni získala naše společnost rozsáhlé zkušenosti v konstrukci motokrosových speciálů, což technikům společnosti Yamaha umožnilo vyvinout pro modely YZ několik průlomových technologií v oblasti motoru a podvozku.  

Společnost Yamaha odjakživa věřila, že přístup k jízdě v terénu by měli mít jezdci každé věkové kategorie, počínaje předškoláky, a byla jedním z prvních výrobců, který vyvinul speciální motokrosové a volnočasové modely také pro mladé jezdce. Dnes společnost Yamaha nabízí jednu z nejširších řad terénních motocyklů, které jsou určeny pro každého - od úplných začátečníků až po zkušené profesionály.  

Vítejte ve victorYZone

V roce 2018 uvedeme zbrusu nový model YZ65, jeden z nejzajímavějších a technologicky nejpokročilejších závodních motocyklů pro mladé, který se na trhu po mnoha letech objevil. YZ65 2018 se zcela novým motorem, podvozkem a s designem inspirovaným modelem YZ450F potvrzuje absolutní věrnost společnosti Yamaha juniorské motokrosové scéně, startovní čáře budoucích šampiónů. Společnost Yamaha nyní nabízí skvělý krok pro přechod od dětských motocyklů PW50 a TT-R, a to model YZ65 otevírající vzrušující svět motokrosu mladým jezdcům a jejich rodinám, a chystá tak budoucím šampiónům ideální start. Díky nejlepšímu vybavení, které jezdci YZ65 již od začátku mají, dokážou na závodní trati dosáhnout svého skutečného potenciálu. A díky dostupnosti dalších motocyklů YZ, spolu s programem podpory jezdců bLU cRU společnosti Yamaha, mohou závodníci zahájit svou kariéru a postupovat žebříčky vzhůru, aby nakonec stanuli na samém motokrosovém vrcholu. S aktuálním modelem YZ65 může každý začínat hned jako profesionální jezdec.

Plynulost, výkon a snadné používání motoru s kubaturou 65 ccm

Model YZ65 pohání nově zkonstruovaný kapalinou chlazený dvoutaktní motor s kubaturou 65 ccm využívající systém jazýčkového ventilu vyvinutého pro závodění, který zaručuje vynikající okamžitou odezvu plynu v rámci celého výkonového pásma. Další součástí je systém Digital CDI, který zajišťuje přesný zážeh a pomáhá monitorovat otáčky motoru.  

Společnost Yamaha představuje špičku v konstrukci ventilu Power Valve. Výfukový kanál modelu YZ65 je vybaven mechanickým systémem Yamaha Power Valve System (YPVS), který zajišťuje plynulý dodávaný výkon a pomáhá optimalizovat točivý moment tak, aby bylo možné dosáhnout vyšší výkonnosti při nízkých a středních otáčkách. Šestistupňová převodovka s lehkým řazením umožňuje jezdci na motocyklu YZ65 dosahovat maximálních výkonů na nejrůznějších okruzích.  

Kromě zajištění plynulého a snadno ovladatelného výkonu, který dokáže vyhrávat závody, mají jezdci na modelu YZ65 i jejich rodiče jistotu, že se jedná o jeden nejodolnějších a nejspolehlivějších modelů ve své kategorii. Spolehlivost zajišťuje také kompaktní chladič s vysokým výkonem, který má optimalizované vedení hadic, a zaručuje tak maximální účinnost chlazení i za těch nejnáročnějších závodních podmínek

Lehkost a stabilita ovládání

Aby mohl jezdec YZ65 co nejlépe využít vysoký výkon nového motoru, vyvinuli konstruktéři společnosti Yamaha zbrusu nový dvojitý kolébkový rám s odnímatelným hliníkovým podsedlovým rámem a lehkou hliníkovou kyvnou vidlicí, která zaručuje snadné, stabilní a agilní ovládání. Podvozek skvěle doplňuje přední pneumatika s rozměry 60/100 14" a zadní s rozměry 80/100 12". Model YZ65 se také standardně prodává se sportovními vlnovitými brzdovými kotouči, které jsou lehčí než obvyklé kotouče a nabízejí lepší samočisticí výkon v náročných podmínkách.  

Prvotřídní systémy předního a zadního odpružení

Aby bylo možné zajistit opravdu výjimečné ovládání spolu s efektivním tlumením nárazů, je nová YZ65 vybavena vysoce kvalitní 36 mm přední vidlicí KYB, která poskytuje skutečnou stabilitu přední části a umožňuje sebevědomé zatáčení. Tuto závodnickou plně nastavitelnou přední část je možné snadno přizpůsobit různým stavům tratě a jízdním stylům.  

Hliníková kyvná vidlice a systém zadního odpružení Monocross zajišťují hladkou a stabilní jízdu a jsou zkonstruovány tak, aby jezdci poskytovaly vysokou úroveň pohodlí. Konstrukce odpružení bez přepákování snižuje požadavky na pravidelnou údržbu a systém je navržen tak, aby zabraňoval propružení na doraz na náročných okruzích a jezdec tak měl neustále kontrolu nad strojem.  

Absolutní kontrola

Model YZ65 je konstruován jako plně vybavený stroj, který nabízí vítězný výkon motoru s agilním ovládáním a špičkovou odolností. Profil sedla a panely kapotáže jsou zkonstruovány tak, aby jezdci umožnily při brzdění, zrychlování a zatáčení rychle přesunovat těžiště dopředu a dozadu, a on tak měl naprostou kontrolu jak v sedě, tak vestoje na stupačkách. Čtyřpolohová nastavitelná tapered řídítka modelu YZ65 je možné přizpůsobit tak, aby vyhovovala jezdcům různého vzrůstu a postavy.  

Ryzí závodnická DNA řady YZ

Nová YZ65 má ve standardní výbavě ryzí závodnickou DNA řady YZ. Jeho závodní modrá kapotáž, výrazná grafika a modré ráfky jsou inspirované motocyklem Yamaha YZ450FM MXGP a všechny klíčové prvky na tomto motokrosovém speciálu pro mladé vyvíjel stejný tým techniků, který má na starosti ostatní závodní stroje YZ.

Technické údaje modelu YZ65

 • Výkonný nový kapalinou chlazený motor s kubaturou 65 ccm se systémy YPVS a Digital CDI
 • Skvělé technické parametry, vítězný výkon
 • Optimalizovaná konstrukce sání a výfuku, okamžitý výkon
 • 6stupňová převodovka s lehce ovladatelnou spojkou
 • Dvojitý polokolébkový ocelový rám, hliníkový podsedlový rám
 • 36mm obrácená přední vidlice KYB
 • Odpružení KYB Monocross, hliníková kyvná vidlice
 • Přední pneumatika 60/100 14" a zadní pneumatika 80/100 12"
 • Sportovní vlnovité brzdové kotouče s vylepšeným samočisticím výkonem
 • Tapered řídítka, hliníkové brýle vidlice
 • Ergonomický design sedla usnadňující přenášení váhy
 • Lehké hliníkové ráfky kol v barvě modrá Yamaha
 • Panely kapotáže inspirované modelem YZ450F
 • Ideální první motokrosový stroj pro mládež

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.