OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

„Nikdy to nevzdám" aneb 40. ročník Rallye Dakar již klepe na dveře!

Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 se vydal na svou další dakarskou pouť český tým South Racing CE, který patří pod křídla globálního týmu stejného jména. Tomáš Ouředníček se tak zúčastní svého pátého Dakaru v silném voze s podporou polotovárního týmu Ford.

Posádka Tomáš Ouředníček (pilot) - David Křípal (navigátor) se v tomto složení objeví na Dakaru poprvé, ale pro pilota to  bude  již  pátá  dakarská zkušenost. Poprvé však při jubilejním 40. ročníku slavné rallye usedne za volant továrního vozu Ford Ranger Dakar  # 340 který  disponuje  skvělým  motorem V8 5,0 o výkonu  přes  260 kW (354k) a pojede  pod hlavičkou  týmu  South  Racing. S tímto vozem Tomáš absolvoval celou letošní sezónu a sbíral cenné zkušenosti, které se na Dakaru pokusí přetavit ve slušný výsledek. Globální tým South Racing bude na Dakar 2018 nasazovat další tři vozy s jezdci z Německa, Bolívie a Argentiny.

TZ

Poslední setkání s týmem včetně vozu proběhlo ve středu 22. listopadu, těsně před odjezdem do Francie. Tým připravil velkolepé rozloučení pro fanoušky a veřejnost. V odpoledních hodinách proběhla prezentace před sídlem firmy MusicData - v nákupní zóně ve Velkém Meziříčí. Stovky fanouška měly možnost se podívat na závodní vaz Ford Ranger Dakar a také na doprovodný obytný a servisní Ford F750 Fun Mover. Tyto skvosty si příchozí mohli prohlédnout nejen zvenčí, ale i zevnitř.

Poté, již uvnitř budovy, byla připravena druhá část programu pro partnery týmu a novináře. Vše odstartovala bombastická lasershow s videoprojekcí a skvěle vyladěným zvukem, po níž Tomáš Ouředníček představil své plány i celý tým pro nadcházející nejnáročnější dálkovou rallye světa. 

Zcela neplánovaně se zde objevil Petr Janda, frontman skupiny Olympic. Míla Janáček, který akci moderoval, pozval známého hudebníka ke krátkému rozhovoru. Petr Janda přiznal, že mu motoristický sport příliš neříká, ale přesto Rallye  Dakar  vždy sleduje se zaujetím.  Po krátké  autogramiádě a nezbytných fotkách s fanoušky se Petr Janda rozloučil a popřál týmu  v Jižní Americe mnoho štěstí.

Petr Janda

Dalším překvapením bylo vystoupení Tomáše Ouředníčka v úvodu hudební produkce. Na sólovou elektrickou kytaru, spolu s kapelou a  svou dvanáctiletou dcerou za klávesami, vystřihl Carlose Santanu jako profesionál. K hudebnímu vystoupení příliš neladila závodní kombinéza, nicméně o to byl zážitek zajímavější. Tímto originálním zakončením se Tomáš rozloučil s fanoušky a na závěr poděkoval všem partnerům týmu za podporu. Současně všechny pozval ke sledování nejen startovního čísla 340, ale celé Rallye Dakar 2018 jako takové. Ta začíná již 6. ledna a bude ji možné sledovat na obrazovkách televizí, na internetu a v dalších médiích.

Tomáš Ouredníček

Autory fotografií jsou Jiří Fiala a Míla Janáček

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.